UFC

Yair Rodriguez vs. Alex Caceres walką wieczoru UFC Fight Night 92

Starcie pomiędzy Yairem Rodriguezem i Alexem Caceresem szykowane jest jako walka wieczoru gali UFC Fight Night 92.

Pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy dwoma efektywnie walczącymi zawodnikami, Yairem Rodriguezem (8-1) i Alexem Caceresem (12-8-1), jest planowany na galę UFC Fight Night 92, która odbędzie się 6 sierpnia w Salt Lake City. Starcie jest szykowane jako walka wieczoru. Informację nieoficjalnie podał portal FloCombat.com.

Zwycięzca latynoskiego TUF-a 23-letni Yair Rodriguez znajduje się na fali czterech kolejnych wiktorii. Pierwszych trzech rywali – Leonardo Moralesa, Charlesa Rosę i Dana Hookera – pokonywał decyzjami sędziowskimi, ale ostatnio, na kwietniowej gali UFC 197, dołożył do swojej kolekcji pierwsze zwycięstwo przed czasem, spektakularnie nokautując Andre Filiego.

W swojej ostatniej walce Yair Rordiguez efektownie ustrzelił Andre Filiego, serwując mu pierwszą w karierze porażkę przez nokaut

Po tym, jak 27-letni Caceres przegrał w czerwcu ubiegłego roku trzecią walkę z rzędu, padając pod ciosami Francisco Rivery, wydawało się, że jego przygoda z organizacją dobiegnie końca. Dostał jednak jeszcze jedną szansę – i wykorzystał ją, wypunktowując Masio Fullena. Po przerwaniu serii porażek powrócił do oktagonu na UFC 199, biorąc walkę z Colem Millerem na nieco ponad tydzień przed galę i odnotowując kolejne zwycięstwo.

Dla sklasyfikowanego na 13. miejscu w rankingu kategorii piórkowej Meksykanina będzie to szansa na wzmocnienie swojej pozycji w czołowej piętnastce. Natomiast Caceres zwycięstwem może utorować sobie drogą do Top 15.

Bruce Leeroy walczy efektownie w stójce, a i w parterze kreatywności nie sposób mu odmówić, ale nadal bywa, że ponosi go ułańska fantazja. Niby to samo można powiedzieć o latającym Rodriguezie, ale Meksykanin – pomimo szaleństwa, jakie wnosi do oktagonu – jest bardziej poukładanym uderzaczem. Dodatkowo dysponuje szerszym i mniej przewidywalnym arsenałem, a jego styl jest piekielnie trudny do rozczytania. Z każdą walką notuje progres i wydaje się, że nadal nie pokazał jeszcze wszystkiego. Będzie faworytem.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Yair Rodriguez – 1.45
Alex Caceres – 2.80

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 92:

Walka wieczoru

145 lbs: Yair Rodriguez (8-1) vs. Alex Caceres (12-8-1)

Powiązane artykuły

Back to top button