UFC

Cub Swanson vs. Tatsuya Kawajiri szykowane na UFC Fight Night 92

Walka pomiędzy Cubem Swansonem i Tatsuyą Kawajirim jest planowana na galę UFC Fight Night 92.

Pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy Amerykaninem Cubem Swansonem (22-7) i Japończykiem Tatsuyą Kawajirim (35-9-2) jest planowany na galę UFC Fight Night 92, która odbędzie się 6 sierpnia w Salt Lake City. Informację nieoficjalnie podał portal MMAFighting.com.

Rozpędzony niegdyś sześcioma zwycięstwami z rzędu 32-letni dziś Swanson po porażkach z Frankiem Edgarem i Maxem Holloway’em zmuszony był odstawić na boczny tor mistrzowskie aspiracje, ale na kwietniowej gali UFC on FOX 19 pokonał Hacrana Diasa, co pozwoliło mu złapać drugi oddech.

38-letni Kawajiri wygrał trzy z czterech pierwszych walk pod banderą UFC, ale ostatnio jego seria dwóch zwycięstw została przerwana przez Dennisa Bermudeza, który wypunktował go na lutowej gali UFC Fight Night 83.

Jako że Swanson wraca po zwycięstwie, kolejne przybliży go do walki ze ścisłą czołówką. Z kolei Kawajiri, który już wcześniej przebąkiwał o emeryturze, powalczy najprawdopodobniej o przedłużenie swojej kariery.

Pojedynek zapowiada się jako klasyczne starcie uderzacza w osobie Swansona z grapplerem w osobie Kawajiriego. Jeśli Amerykanin będzie w stanie utrzymywać walkę na środku oktagonu – a szanse na to nie wydają się małe – powinien rozbijać Japończyka w wymianach kickbokserskich. Jeśli jednak Kawajiri złapie klincz, pewnikiem jest, że nie odpuści, dopóki nie przewróci Amerykanina – a w parterze przewaga należeć będzie do niego.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Cub Swanson – 1.45
Tatsuya Kawajiri – 2.80

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 92:

Walka wieczoru

145 lbs: Yair Rodriguez (8-1) vs. Alex Caceres (12-8-1) – niepotwierdzone

Pozostałe

145 lbs: Cub Swanson (22-7) vs. Tatsuya Kawajiri (35-9-2) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button