Polskie MMAUFC

Marcin Tybura vs. Viktor Pesta na UFC Fight Night 92

Pojedynek pomiędzy Marcinem Tyburą i Viktorem Pestą został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night 92.

Marcin Tybura (13-2) poznał nazwisko swojego drugiego rywala pod banderą UFC. Tybur zmierzy się z Viktorem Pestą, a do walki dojdzie na gali UFC Fight Night 92, która odbędzie się 6 sierpnia w Salt Lake City. O zestawieniu poinformowano w programie UFC Tonight.

Były polski mistrz M-1 Global w swoim debiucie pod banderą amerykańskiego giganta nie sprostał Timothy’emu Johnsonowi, przegrywając z Amerykaninem na pełnym dystansie na gali UFC Fight Night 86 w kwietniu tego roku.

Pochodzący z Czech Viktor Pesta przegrał dwa z dotychczasowych trzech pojedynków w UFC. W debiucie został wypunktowany przez Ruslana Magomedova, później w taki samo sposób pokonał Konstantina Erokhina, wreszcie ostatnio, na gali UFC 192 w październiku ubiegłego roku, przegrał ciosami z Derrickiem Lewisem.

Wydaje się pewnikiem, że przegrany zakończy swoją przygodę z amerykańską organizacją.

Pesta preferuje walkę w parterze, co powinno odpowiadać naszemu zawodnikowi, który w tej płaszczyźnie powinien rozdawać karty – szczególnie, jeśli znajdzie się na górze. Trudno wskazać zawodnika, który będzie lepiej prezentował się na nogach oraz w obszarze zapaśniczym, choć wydaje się, że w tym pierwszym to Polak może mieć niewielką przewagę, a w drugim – Pesta. Czech może też być odrobinę szybszy, a jego kondycja – poza ostatnią walką, w której stracił masę sił na mocowanie się w klinczu z silniejszym rywalem – stoi na dobrym poziomie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Marcin Tybura – 1.60
Viktor Pesta – 2.30

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 92:

Walka wieczoru

145 lbs: Yair Rodriguez (8-1) vs. Alex Caceres (12-8-1)

Pozostałe

145 lbs: Cub Swanson (22-7) vs. Tatsuya Kawajiri (35-9-2)
265 lbs: Marcin Tybura (13-2) vs. Viktor Pesta (10-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button