UFC

Wyniki UFC Pekin: Louis Smolka poddał Sumudaerjia – video

Odmieniwszy swoje życie i skończywszy z alkoholem, Louis Smolka powrócił do UFC, poddając pierwszego w historii tybetańskiego zawodnika w oktagonie, Sumudaerjia.

Powracający do UFC – już w kategorii koguciej – po trzech zwycięstwach poza organizacją Louis Smolka (15-5) w walce otwierającej galę UFC Fight Night 141 w Pekinie poddał debiutującego w oktagonie Sumudaerjia (11-4).
Smolka od początku walki rozpoczął poszukiwania parteru. Sumudaerji przez długi czas dobrze bronił się przed obaleniami, karcąc też Hawajczyka łokciami, ale ten w końcu dopiął swego. W parterze Tybetańczyk bronił się jednak bardzo dobrze, nie pozwalając Smolce na rozpuszczenie rąk ani próby poddań. W końcu jednak Hawajczyk przedarł się do dominującej pozycji, demolując rywala bombami z góry. Wydawało się, że może skończyć walkę jeszcze w pierwszej rundzie, ale debiutant przetrwał.

Na otwarcie rundy drugiej Smolka ponownie poszukał parteru. Na początku zainkasował co prawda kilka mocnych uderzeń, ale dopiął swego, ponownie przewracając rywala zejściem do nogi. Na dole Sumudaerji zdzielił go srogimi łokciami, będąc nawet w stanie doprowadzić do kotła, w którym odwrócił pozycję, znajdując się na górze – ale wtedy Smolka zaatakował balachą. Tybetańczyk próbował się bronić, ale ostatecznie zmuszony był odklepać.

Dla 27-letniego Hawajczyka jest to czwarte zwycięstwo z rzędu w karierze.

*****

UFC Pekin: Blaydes vs. Ngannou II – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button