UFC

Wyniki UFC Sacramento: Marvin Vettori pewnie wypunktował Cezara Ferreirę

Powracający do akcji po prawie półtorarocznej przerwie Marvin Vettori pewnie pokonał na pełnym dystansie Cezara Ferreirę.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC on ESPN+ 13 w Sacramento Marvin Vettori (13-3-1) porozbijał na pełnym dystansie Cezara Ferreirę (13-8).
W jednej z pierwszych akcji Cezar Ferreira zdzielił Marvina Vettoriego palcami w oczy i zawody na kilka chwil przerwano. Sędzia udzielił Brazylijczykowi mocnego ostrzeżenia. Po wznowieniu Włoch ruszył do mocnych ataków, ale cofający się Ferreira dobrze pracował gardą, jednocześnie w chwilach względnego spokoju terroryzując wykroczną nogę również odwrotnie ustawionego rywala atomowymi łydkingami. Poszukiwał też podbródków, ale presja ze strony niezmordowanego Włocha nie malała. W końcówce Vettori przewrócił Ferreirę, błyskawicznie przedzierając się do dosiadu. Brazylijczyk z czasem odzyskał gardę, ale Włoch zdzielił go kilkoma łokciami, mocno go kiereszując.

Vettori zabrał się od razu co pracy po wznowieniu walki w drugiej odsłonie. Zdzielił zalanego już krwią i walczącego ze wstecznego rywala serią ciosów, przenosząc następnie walkę do parteru. Ferreira wrócił na nogi, ale Vettori ani myślał odpuszczać, gnębiąc go w klinczu. Brazylijczyk trafił kilkoma ciosami na korpus i głowę oraz lowkingami, ale Włoch pozostał niewzruszony, potrząsając tylko nonszalancko głową. Sam kilka razy skontrował Ferreirę. Reprezentant Kraju Kawy nadal ostrzeliwał wykroczną nogę rywala, choć gdy ten podkręcał tempo, w poczynania salwującego się ucieczką Brazylijczyka wdawał się chaos. Mutant poszukał swojego firmowego zejścia do nóg pod ciosami, ale Vettori zaprezentował wyborną defensywę zapaśniczą, utrzymując walkę na nogach. W końcówce skontrolował Ferreirę w klinczu.

W ostatniej rundzie nadal walczący z odwrotnej pozycji – pomimo okrutnie okopanej wykrocznej nogi – Vettori wybronił się w dobrym stylu przed wszystkimi próbami zapaśniczymi porozbijanego już Ferreiry. Regularnie smagał to też kombinacjami jabów z krosem, ale Brazylijczyk przetrwał do końca walki.

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Marvina Vettoriego w stosunku 3 x 30-27.

*****

UFC Sacramento: Ladd vs. de Randamie – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button