UFC

Wyniki UFC Rochester: morderczo usposobiony Charles Oliveira ubił Nika Lentza – VIDEO

Charles Oliveira zaprezentował wyborna dyspozycję w trzecim starciu z Nikiem Lentzem, nokautując Amerykanina w drugiej rundzie.

Kapitalnie usposobiony Charles Oliveira (27-8) zdemolował Nika Lentza (30-10-2) podczas gali UFC on ESP+ 10 w Rochester.
Początek walki należał do świetnie usposobionego Brazylijczyka, który prezentował się doskonale w płaszczyźnie kickbokserskiej, smagając Amerykanina różnorodnymi uderzeniami – kopnięciami, także latającymi, soczystymi prostymi, ślicznymi kontrami sierpami, a także całym przebogatym arsenałem łokci – z doskokiem czy… z lotu Supermana! W końcówce Lentz, który cały czas pozostawał jednak w grze, tu i ówdzie dosięgając Oliveirę, sfinalizował obalenie – ale został ekspresowo przetoczony i mocno porozbijany łokciami. W ostatnich sekundach wrócił na nogi, notując nawet pewne sukcesy na nogach.

Drugą rundę Brazylijczyk rozpoczął lepiej, smagając Lentza kilkoma srogimi uderzeniami. Amerykanin poszukał jednak obalenia – ale wpakował się w gilotynę. Oliveira ciągnął jak zły i wydawało się, że Lentz odklepie – ale przetrwał.

Reprezentant Kraju Kawy potraktował rywala nielegalnym kopnięciem z pleców. Walkę na chwilę przerwano, a sędzia udzielił mu ostrzeżenia. Po wznowieniu pojedynku Oliveira utorował sobie drogę na nogi. Podkręcił tempo, atakując podbródkiem, frotalem na korpus, łokciem. W końcu nie po raz pierwszy w tej walce przechwycił kopnięcie Amerykanina, tym razem jednak częstując go takim krosem w kontrze, że Lentz grzmotnął na deski, okrutnie naruszony! Oliveira rzucił się za nim z dobitką i serią młotów dopełnił dzieła zniszczenia.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1129914111637282817

Dla rewelacyjnie radzącego sobie po przejściu do wagi lekkiej Do Bronxa jest to już piąte z rzędu zwycięstwo – i piąte przed czasem. To jednocześnie pierwsza wiktoria Brazylijczyka w oktagonie przez nokaut.

*****

UFC Rochester: RDA vs. Lee – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button