Wyniki UFC Raleigh: Brett Johns udusił Tony’ego Gravely’ego – VIDEO

Brett Johns po chwilami niezwykle zażartej walce poddał w trzeciej rundzie Tony’ego Gravely’ego podczas gali w Raleigh.

Powracający do akcji po prawie półtorarocznej przerwie i dwóch porażkach Brett Johns (16-2) pokonał debiutującego w oktagonie Tony’ego Gravely’ego (19-6) podczas gali UFC on ESPN+ 24 w Raleigh.

Pierwsza runda walki należała zdecydowanie do Walijczyka, który znacznie lepiej radził sobie w walce na chwyty w klinczu i parterze, kilka razy efektownie przewracając Amerykanina. Na tym jednak nie koniec, bo zaszedł mu za plecy, utrzymując się tam przez kilka dobrych minut – gnębił rywala uderzeniami zza pleców, zagrażając mu regularnie duszeniami. Wydawało się w końcówce, że Gravely odklepie, ale tak się nie stało.

Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana. Jej początek należał do Gravely’ego, który zdzielił Johnsa dobrymi uderzeniami w klinczu, nawet odrobinę go naruszając, ale potem zainicjował walkę na chwyty przy siatce. Tam natomiast obaj notowali sukcesy, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz przewracał jeden, raz drugi. Wydawało się jednak, że to Walijczyk był odrobinę skuteczniejszy.

W trzeciej rundzie Johns szybko zainicjował wymianę grapplerską. Przewrócił rywala, zachodząc mu za plecy. Zapiął trójkąt na jego brzuchu, z czasem rozpuszczając ostre uderzenia. Sędzia bliski przerwania walki! W końcu Johns przeszedł od uderzeń do duszenia zza pleców, tym razem przekładając rękę pod brodą Amerykanina. Gravely nie miał wyboru – odklepał!

W ten sposób 27-letni Walijczyk najprawdopodobniej ratuje się przed zwolnieniem, bo takowym byłby zagrożony po trzeciej z rzędu porażce. To dla niego pierwsze zwycięstwo w oktagonie amerykańskiego giganta od ponad dwóch lat.