UFC

Wyniki UFC on ESPN 5: Scott Holtzman po świetnym widowisku pokonał Dong Hyun Ma – VIDEO

Scott Holtzman i Dong Hyun Ma dali w Newark ostre, obfitujące w srogie wymiany widowisko zakończone zwycięstwem Amerykanina.

Scott Holtzman (13-3) zaprezentował świetną formę i nie lada gotowość do podejmowania ryzyka, pokonując Dong Hyun Ma (16-10-3) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie podczas gali UFC on ESPN 5 w Newark.
Holtzman rozpoczął walkę spokojnie, krążąc po łuku i szukając okazji na skarcenie ciosami i kopnięciami próbującego wywierać presję Ma. W końcu wystrzelił ze ślicznym podbródkiem, następnie soczystym prawym posyłając Koreańczyka na deski. Rzucił się za rywalem do parteru, zagrażając mu duszeniem Von Flue. Ma przetrwał jednak ofensywę Amerykanina z góry, w końcówce wracając na nogi. Tam jednak Holtzman dosięgnął go jeszcze bombami na korpus i głowę. Do narożnika Ma schodzi z zamkniętym niemal lewym okiem.

Początek drugiej rundy należał do Holtzmana, ale Amerykanin za bardzo zaufał swojemu boksowi w półdystansie, nie stroniąc od ostrych wymian. Kilka razy zdzielił rywala potężnymi uderzeniami, ale ten nie pozostawał mu dłużny. Koreańczyk zaliczył nawet obalenie, ale nie był w stanie utrzymać przeciwnika na dole. Z czasem Holtzman złapał dystans, ponownie wdając się w ostre wymiany z Ma, którego naruszył srogim prawym. Zamknięty na siatce Ma odpowiedział jednak potężnym sierpem, ścinając Holtzmana z nóg.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1157740884806557696?s=20

Amerykanin szybko się jednak pozbierał i ponownie ustawił sobie oponenta na ogrodzeniu. A tam – wojna! Obaj raz za razem wdawali się w ostre wymiany w półdystansie, niespecjalnie kalkulując. Holtzman podejmował spore ryzyko, ale był sprawniejszy i precyzyjniejszy, kolejnymi kilkoma bombami dosięgając Koreańczyka – szczególnie kończącymi kombinacje lewymi podbródkami. Końcówka rundy także należała do Amerykanina, który obalił rywala i ostrzelał go z góry.

Lewe oko Ma nie nadawało się do użytku. Było kompletnie zamknięte. Po wizycie lekarzy sędzia nie miał wyboru, przerywając walkę.

Scott Holtzman powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Nikiem Lentzem, który zatrzymał jego serię trzech wiktorii. Dla Koreańczyka jest to druga z rzędu porażka przed czasem.

*****

UFC on ESPN 5: Covington vs. Lawler – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button