Wyniki UFC Norfolk: kuriozalne przerwanie, Ion Cutelaba nabrał sędziego – VIDEO

Ion Cutelaba tak dobrze udawał naruszonego uderzeniami przez Magomeda Ankalaeva, że nabrał na swoje sztuczki nie Dagestańczyka – a sędziego.

Magomed Ankalaev (13-1) w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach pokonał w pierwszej rundzie Iona Cutelabę (15-5) podczas gali UFC on ESPN+ 27 w Norfolk.

Zanim sędzia dał sygnał do startu zawodów, Hulk swoim zwyczajem ruszył na rywala – a jako że tym razem na jego drodze nie stanęli ochroniarze, to…

Srogi lowking Cutelaby na otwarcie walki. Obaj szukają kopnięć na kolana. Ostre wymiany, ustawiony odwrotnie Ankalaev trafia ładnym prawym kontrującym sierpem. Mołdawianin zaczyna się bujać, wyraźnie udając naruszonego. Blokuje wysokie kopnięcie ze strony Ankalaeva. Dagestańczyk rusza jednak do ataku, dosięgając go kolejnym prawym sierpem.

Mołdawianin dobrze broni kolejną próbę kopnięcia. Nadal buja się na lewo i prawo niczym pijany mistrz. Znów unosi w porę gardę przed wysokim kopnięciem rywala, próbując kontrować obszernym sierpem – ale trafi w ramię Dagestańczyka. Kontynuuje bujanie się do lewej i prawej, spokojnie blokując kolejne wysokie kopnięcie ze strony Ankalaeva. Czai się na potężnego prawego sierpa w kontrze, ale nie trafia.

Po zwarciu Magomed dosięga Iona krótkim prawym sierpem, po którym Cutelaba dodał jeszcze więcej dramatyzmu swoim poczynaniom – zaczął mianowicie patrzeć obok Ankalaeva, jakby nie wiedział, gdzie znajduje się jego przeciwnik. W końcu wystrzelił z kolejną potężną bombą z prawicy, wyraźnie czając się na kontrę z zaskoczenia, ale… Sędzia dał się nabrać – przerwał walkę!

Mołdawianin omal go nie rozszarpał, natychmiast zaprzestając swoich oktagonowych pokazów.

Fanom przerwanie walki również zdecydowanie nie przypadło do gustu. Po odczytaniu wyniku walki przez Bruce’a Buffera gwizdom nie było końca. Reakcja zwycięzcy?

Dagestańczyk, dla którego była to czwarta z rzędu wygrana, zapowiedział po walce, że jest gotowy do natychmiastowego rewanżu.

Opuściwszy oktagon, nadal serwował pokrzykującym na niego fanom środkowe palce.