Wyniki UFC Moncton: Michael Johnson wypunktował Artema Lobova

Biorący pojedynek w zastępstwie Michael Johnson wypunktował Artema Lobova podczas gali UFC Fight Night 138 w Moncton.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 138 w Moncton Michael Johnson (19-13-1) nie dał szans Artemowi Lobovowi (14-15-1), pewnie zwyciężając jednogłośną decyzją sędziowską.
Pierwsza odsłona była toczona wyłącznie w stójce. Lobov był agresywniejszym zawodnikiem, starając się wywierać presję, a nawet chwilami ostentacyjnie prowokując rywala, ale to pracujący po łuku Johnson dosięgał go częściej ciosami, wykorzystując swoją szybkość i gigantyczną przewagę zasięgu ramion.

Druga runda była podobna, choć Rosjanin podkręcił jeszcze tempo, kilka razy soczyście dosięgając coraz bardziej zmęczonego Johnsona, szczególnie prawym sierpem w kontrze. To jednak nadal hasający po całym oktagonie Amerykanin zadawał więcej uderzeń, choć nie był w stanie zatrzymać naporu ciągle poruszającego się do przodu rywala.

W trzeciej odsłonie przewaga również należała do Menace’a, który trafiał zdecydowanie częściej, raz po raz doskakując do Rosyjskiego Młota z krótkimi kombinacjami. Wszystko zamknął obaleniem na kilkadziesiąt sekund przed końcem potyczki.

Wszyscy sędziowie wypunktowali pojedynek na korzyść Amerykanina (2 x 29-28, 30-27), który odnosi drugie z rzędu zwycięstwo. Dla Artema Lobova jest to trzecia z rzędu porażka.

*****

UFC Moncton: Volkan vs. Smith – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply