UFC

Wyniki UFC Moncton: Anthony Smith udusił Volkana Oezdemira – video

Anthony Smith udusił Volkana Oezdemira w walce wieczoru gali UFC Fight Night 138, kontynuując marsz w kierunku walki o najwyższe cele w kategorii półciężkiej, nok.

Anthony Smith (31-13) poddał Volkana Oezdemira (15-3) w walce wieczoru gali UFC Fight Night 138 w Moncton.
Już w jednej z pierwszych akcji Smith poszukał obalenia, ale nie był w stanie przewrócić Oezdemira. Gdy walka wróciła na środek oktagonu, turecki Szwajcar przeważał, wywierając mocną presję i kilka razy zamykając chaotycznie czasami wycofującego się Amerykanina na siatce. Obaj zaliczyli kilka celnych, soczystych uderzeń, ale to Smith znajdował się nieustannie w odwrocie, gnębiony też lowkingami.

Początek drugiej rundy należał do Amerykanina. Szwajcar nadal atakował co prawda niskimi kopnięciami, ale jedną z ostrych szarży z kilkoma ciosami Smith mocno porozbijał Oezdemira. Ten jednak, cały już zakrwawiony, wykaraskał się z tarapatów obaleniem.

Amerykanin próbował atakować skrętówką, ale przecenił swoje umiejętności, kończąc w zółwiu i inkasując w tej pozycji sporo uderzeń ze strony rywala. W końcu zdołał na kilkadziesiąt sekund wykluczyć rękę Szwajcara, zwalniając walkę. Oezdemir cały czas pozostawał jednak na górze, gnębiąc bezradnego chwilami Smitha i obijając go uderzeniami.

W pierwszej połowie trzeciej rundy obaj wdali się w ostrą bijatykę, choć wszystko odbywało się w jakby zwolnionym tempie. Obaj notowali sporo dobrych ciosów, ale to te ze strony aktywniejszego i agresywniejszego Smitha wydawały się siać większe spustoszenie.

Amerykanin w połowie rundy poszukał obalenia – i znalazł je, przenosząc walkę do parteru. Tam zaszedł mu za plecy i po krótkiej batalii udusił.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1056412182714503168

Po trzecim z rzędu zwycięstwie od czasu przejścia do kategorii półciężkiej Amerykanin zaapelował do Dany White’a o walkę o pas mistrzowski.

*****

UFC Moncton: Volkan vs. Smith – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button