Wyniki UFC Jacksonville: Andrei Arlovski wypunktował faworyzowanego Philipe Linsa

Andrei Arlovski popsuł debiut pod sztandarem UFC swojemu klubowemu koledze z American Top Team Philipe’owi Linsowi.

Andrei Arlovski (29-19) pokonał debiutującego w oktagonie amerykańskiego giganta byłego mistrza PFL Philipe Linsa (14-4) podczas gali UFC w Jacksonville.

Obaj rozpoczęli walkę spokojnie. Arlovski regularnie mieszał ustawienie, chętnie odpalając kopnięcia, szczególnie te niskie. Szukał też kombinacji ciosów prostych, ale w wymianach w półdystansie to szybszy Brazylijczyk prezentował się lepiej – jego ręce były znacznie szybsze. Skarcił też kilka razy Białorusina soczystymi kontrami.

Na minutę przed końcem rundy Pitbull zdzielił rywala pięknym obrotowym backfistem, ale szybko Lins odpowiedział szybkimi sierpami.

Od początku drugiej odsłony Arlovski starał się trzymać rywala na dystans lub klinczować, unikając półdystansu, gdzie nie radził sobie z szybkimi sierpami Linsa. Białorusin długimi fragmentami walczył z odwrotnej pozycji. I nabierał wiatru w żagle, radząc sobie z każdą minutą coraz lepiej. Trafił nawet kilka razy prawicą w półdystansie. Lins trafił go jednak kopnięciem w krocze i walkę na kilkadziesiąt sekund przerwano.

Po wznowieniu Brazylijczyk podkręcił tempo. Przedarł się kilka razy do półdystansu, tam rozpuszczając niezwykle szybkie ręce. Białorusin igrał z ogniem.

W trzeciej rundzie obaj zawodnicy mieli swojej momenty – Lins w półdystansie, gdzie rozpuszczał szybkie sierpy, a Arlovski w dystansie kickbokserskim, skąd smagał rywala kopnięciami na nogi i korpus, poszukując z pewnymi sukcesami prostych. Szczególnie jednak w końcówce walki Białorusin zaznaczył swoją przewagę, będąc wyraźnie aktywniejszym.

Sędziowie wypunktowali walkę jednogłośnie na rzecz Andreia Arlovskiego w stosunku 2 x 30-27, 29-28. 41-latek powraca w ten sposób na zwycięskie tory po nokaucie z rąk Jairzinho Rozenstruika.

Dla Philipe Linsa jest to pierwsza przegrana od prawie trzech lat. Jego seria czterech zwycięstw dobiegła końca.