Wyniki UFC on FOX 27: Niko Price dusi George’a Sullivana – video

Niko Price poddał George’a Sullivana w drugiej rundzie walki podczas gali UFC on FOX 27 w Charlotte.

Niko Price (11-1) powrócił na drogę zwycięstw, w dobrym stylu poddając powracającego po 2-letniej przerwie spowodowanej zawieszeniem za doping George’a Sullivana (17-6) podczas gali UFC on FOX 27 w Charlotte.

Pierwsza runda toczyła się przez ponad dwie minuty na nogach. Sullivan był agresorem, ale orbitujący przy siatce Price trafiał częściej, szukając kontr. W drugiej części pierwszych pięciu minut Price zaprzęgnął do działania klincz i zapasy – miał co prawda problemy z unieruchomieniem i przewróceniem rywala, ale nie pozwalał mu wydostać się spod siatki.

W jednej z pierwszych akcji drugiej rundy śmielej atakujący Price kolanem na głowę z klinczu i soczystym prawym prostym mocno naruszył Sullivana, ale nie był w stanie utrzymać dystansu i dobić go uderzeniami.

Sullivan uratował się obaleniem, trafiając do gardy Price’a. Ten ostatni długimi fragmentami walczył otwartą gardą, szukając poddań, ale w międzyczasie zainkasował wiele dobrych uderzeń z góry. Na nieco ponad minutę przed końcem drugiej rundy Price odwrócił jednak pozycję, zajmując plecy rywala pod siatką. Tam uderzeniami utorował sobie drogę do przełożenia ręki pod jego szyją, kilka sekund późnej zmuszając Sullivana do odklepania duszenia.

Niko Price wraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Vicente Luque.

Dla George’a Sullivana jest to druga z rzędu porażka, która stawia pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę z UFC.