UFC

Wyniki UFC FN 133: Sage Northcutt przetrwał trudne chwile i ubił Zaka Ottowa – video

Nie bez pewnych problemów, ale Sage Northcutt ostatecznie zdemolował Zaka Ottowa podczas gali UFC Fight Night 133.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 133 w Boise Sage Northcutt (11-2) odniósł pierwsze zwycięstwo w kategorii półśredniej, w drugiej rundzie ubijając Zaka Ottowa (16-6).
Już w pierwszej akcji walki Ottow posłał Northcutta na deski potężnym prawym, rozpoczynając pracę z góry.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1018348029160689665

Super Sage pozostawał aktywny z dołu, próbując wracać na nogi, ale Ottow dobrze kontrolował go z góry, od czasu do czasu atakując uderzeniami. Młodzian poszukał balachy, potem ataku na nogi, ale bez powodzenia. Ottow kilka razy przechodził pozycje, ale nie był w stanie ich ustabilizować. Na minutę przed końcem rundy Northcutt wrócił w końcu na nogi – i tam rozpętał piekło. Ruszył na z pełną mocą na Ottowa, dosięgając go kilkoma ciosami, a potem atakując gilotyną. Nie był jednak w stanie jej sfinalizować.

Na otwarcie drugiej rundy Ottow ponownie przewrócił Northcutta, wbijając go w siatkę, tam unieruchamiając i atakując kilkoma dobrymi uderzeniami. Młodzian walczył jednak mocno o powrót na nogi i dopiął swego. Rozpuścił ręce, dosięgając kilkoma uderzeniami mocno już zmęczonego rywala. Po kilkudziesięciu sekundach walki w klinczu Sage złapał dystans, naruszył rywala mocnym lewym, dołożył kombinację, cisnął rywalem o deski, a gdy ten rzucił mu się do nogi, szukając desperackiego obalenia, ubił go młotami.


https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1018349228891033600

Dla 22-latka jest to trzecie z rzędu zwycięstwo i pierwsze w kategorii półśredniej. Pozostałe odnosił w limicie 155 funtów.

*****

UFC Fight Night 133: dos Santos vs. Ivanov – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button