Wyniki UFC Denver: Bobby Moffett kontrowersyjnie pokonał Chasa Skelly’ego – videosds

Bobby Moffett w swoim premierowym występie pod sztandarem UFC pozbawił przytomności – przynajmniej wedle decyzji sędziego – Chasa Skelly’ego podczas gali w Denver.

Bobby Moffett (14-3) rozpoczął przygodę z UFC od zwycięstwa – choć z uwagi na przerwanie sędziego: kontrowersyjnego – Chasem Skellym (17-4) podczas gali UFC Fight Night 139 w Denver.

Moffett w początkowych fragmentach walki prezentował się lepiej, wyraźnie przeważając w stójce. Skelly jednak z czasem poszukał obalenia i choć debiutant wrócił na nogi, to z rywalem za plecami. Z tej pozycji Skelly polował na duszenie – bez powodzenia – jednocześnie ostrzeliwując rywala uderzeniami – z powodzeniem.

W drugiej odsłonie Moffett sam zaprzęgnął do działania zapasy, przewracając Skelly’ego. Gdy ten próbował wracać na nogi, odwracając pozycję, debiutant złapał go w brabo. Skelly próbował się bronić, nie pozwalając rywalowi przechwycić nóg. Jego wyraz twarzy nie pozostawiał co prawda wątpliwości, że znajduje się w potwornych tarapatach – ale nie odklepał. Sędzia jednak chwycił go za lewą rękę, sprawdzając, czy stawia opór – uznał, że nie i przerwał pojedynek. Skelly błyskawicznie jednak zaczął protestować, przekonując, że nie stracił przytomności.

Moffett rozpoczął świętowanie, ale sędzia udał się przed monitor, aby obejrzeć powtórki – i ostatecznie pozostał przy swojej decyzji, uznając, że Skelly rzeczywiście stracił przytomność. Powtórki jednak pozostawiały sporo wątpliwości.