UFC

Wyniki UFC Boston: Darren Stewart minimalnie lepszy od Derona Winna

Darren Stewart po trudnej, wyrównanej walce pokonał na punkty zapaśniczo usposobionego Derona Winna.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC on ESPN 6 w Bostonie Darren Stewart (11-4) zadał pierwszą w karierze porażkę Deronowi Winnowi (6-1), zwyciężając niejednogłośną decyzją.

Pierwsza runda walki należała do Winna, który zdominował Stewarta zapaśniczo, kładąc go na deskach trzy razy. Obalając, zainkasował jednak sporo uderzeń, a i z pleców Brytyjczyk ochoczo pracował łokciami, rozcinając głowę Amerykanina. Ten także jednak zaliczył kilka dobrych uderzeń z góry.

Druga runda wyglądała już inaczej – Winn zdołał dwukrotnie obalić Stewarta, kontrolując go też dłuższymi fragmentami w klinczu, ale w dystansie znacznie sprawniejszy kickboksersko Brytyjczyk miał zdecydowaną przewagę, dosięgając Amerykanina wieloma soczystymi prostymi.

Początek ostatniej odsłony należał do Stewarta, który prezentowa się lepiej w stójce, ale cierpliwy i twardoszczęki – choć wyraźnie już zmęczony – Winn również zdołał kilka razy trafić w krótkich, ostrych szarżach, następnie dwukrotnie przewracając Brytyjczyka. W końcówce obaj zawodnicy wdali się w ostre wymiany.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 28-29) na Darrena Stewarta, który odnosi tym samym drugie z rzędu zwycięstwo i czwarte w ostatnich pięciu występach.

Deron Winn doznaje pierwszej porażki w karierze.

*****

UFC Boston: Reyes vs. Weidman – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button