UFC

Wyniki UFC Boston: Charles Rosa poddał Manny’ego Bermudeza w pierwszej rundzie – VIDEO

Charles Rosa z przytupem powrócił do akcji przed własną publiczności w Bostonie, poddając faworyzowanego Manny’ego Bermudeza.

Powracający do akcji po niespełna trzech latach Charles Rosa (12-3) poddał w pierwszej rundzie balachą Manny’ego Bermudeza (14-2) w wyróżnionym pojedynku karty wstępnej gali UFC on ESPN 6 w Bostonie.

Początek walki należał do agresywnie usposobionego Bermudeza, który szybko zamknął Rosę na siatce, tam przewracając go i unieruchamiając w trudnej pozycji na dole.

Z góry kontrolował jego poczynania, powstrzymywał próby poddań, rozpuszczając też od czasu do czasu ręce. Zdołał nawet nieco porozbijać Bostończyka, ale ten nieustannie zarzucał rywalowi nogi za głowę, próbując atakować balachami, trójkątami – pomimo niekorzystnego położenia. W końcu jednak niespodziewanie Rosa wybrał rękę Bermudeza, który werbalnie poddał pojedynek.

Charles Rosa powraca w ten sposób na zwycięskie tory po przegranym jeszcze w 2017 roku pojedynku z Shanem Burgosem. Jest to dla niego pierwsze zwycięstwo od stycznia 2016 roku, gdy wypunktował Kyle’a Bochniaka.

Debiutujący w wadze piórkowej Manny Bermudez, który zresztą przestrzelił wagę, doznaje drugiej z rzędu porażki.

*****

UFC Boston: Reyes vs. Weidman – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button