UFC

Wyniki UFC Auckland: Zubaira Tukhugov znokautował Kevina Aguilara – VIDEO

Nie miał litości dla Kevina Aguilara Zubaira Tukhugov podczas gali UFC w Auckland, ubijając Amerykanina w pierwszej rundzie.

Zubaira Tukhugov (19-4-1) zdemolował Kevina Aguilara (17-3) w nieco ponad trzy minuty w ramach gali UFC on ESPN+ 26 w Auckland.

Obaj zawodnicy rozpoczęli bardzo uważnie, próbując rozczytać się w stójce. Krótkie, ostre spięcia. Obaj bardzo czujni, skupieni na defensywie.

Obaj szukali też bezpośrednich lewych sierpowych. Tukhugov lekko na nogach, jakby nieco szybszy, dynamiczniejszy. Obaj zanotowali kilka dobrych uderzeń. Czeczen nie był tak agresywny jak zazwyczaj – Amerykanin natomiast tak bardzo nastawiony na kontry jak w poprzednich pojedynkach.

Po trzech minutach Tukhugov doskoczył z potężnym lewym sierpem, ścinając próbującego odpowiadać lewym prostym Aguilara z nóg. Amerykanin natychmiast wrócił na nogi, ale tam Czeczen ponownie wstrząsnął nim, tym razem prawym sierpem. Następnie zamroczonego już Aguilara ostrzelał kanonadą ciosów przy siatce, w tym dwoma potężnymi podbródkami, które weszły czysto. Posławszy rywala ponownie na deski, dopełnił dzieła zniszczenia uderzeniami z góry.

Dla Zubairy Tukhugova jest to pierwsze zwycięstwo w oktagonie od ponad czterech lat, w trakcie których stoczył tylko dwie walki, przegrywając z Renato Moicano i remisując z Leronem Murphym.

Kevin Aguilar doznaje drugiej z rzędu porażki. Jego bilans w UFC wynosi obecnie 2-2.