Wyniki UFC Apex: Curtis Blaydes wymęczył zapaśniczo Alexandra Volkova

W ważnym dla układu sił w wadze ciężkiej starciu wieńczącym galę UFC Apex Curtis Blaydes pokonał jednogłośnie Alexandra Volkova.

W walce wieczoru gali UFC Apex w Las Vegas Curtis Blaydes (14-2) pokonał Alexandra Volkova (31-8).

Amerykanin już w pierwszej akcji zszedł do nóg rywala, kładąc go przy ogrodzeniu na plecach. Rosjanin zdołał wrócić na kolana, ale tam uwiesił się na nim Blaydes, okopując jego uda kolanami i kontrolując go. Od czasu do czasu smagał też Volkova uderzeniami na głowę.

Drago nie miał pomysłu na to, jak się wyswobodzić. Gdy tylko próbował wstawać, Blaydes uwieszał się na nim, zmuszajac go do przyklęknięcia. Raz cisnął nawet Rosjaninem efektownie na głowę, cały czas go kontrolując. Regularnie smagał przeciwnika kolanami na uda, a gdy ten wskazał, ciskał go na dół wycięciami, haczeniami. Nie wypuścił Volkova do końca rundy.
Na otwarcie drugiej odsłony Blaydes poszukał od razu obalenia, ale Volkov wybronił się. Wykorzystał jednak obawę Rosjanina przed obaleniemi do smagnięcia go kilkoma czystymi ciosami. W końcu Razor ruszył ostro do nóg rywala i położył go na plecach. Z czasem Volkov wrócił na nogi, ale Amerykain haczeniem przeniósł walkę ponownie do parteru, tym razem z dala od siatki.

Blaydes w gardzie Volkova. Rosjanin próbuje łokci z pleców. Razor skupia się na kontroli, od czasu do czasu odrobinę podnosząc pozycję i uderzając z góry. Nie dzieje się jednak wiele. W końcu jednak Curtis wypracował sobie pozycję do zrzucenia kilku ostrych łokci – i niektóre z nich doszły celu. W ostatnich sekundach Volkov zdołał utorować sobie drogę na nogi, ale szybko został ponownie ułożony na plecach. Koniec drugiej rundy.

Początek trzeciej rundy dla Blaydesa, który zdzielił Volkova kilkoma uderzeniami, następnie idąc po obalenie. Tym razem jednak Rosjanin wybronił się i walka wróciła na środek oktagonu. Kolejne próba zapaśnicza Amerykanina, ale Volkov znów utrzymuje się na nogach. Nie na długo jednak – lewy prosty, zejście do nóg i Rosjanin jest już na czterech literach z uwieszonym u bioder Razorem.

Amerykanin utrzymał Volkova na dole prawie do końca rundy, choć nie wyrządził mu pod siatką większych szkód. Skupiał się przede wszystkim na kontroli.Alexander rozpoczyna czwartą rundę od dwóch frontalnych kopnięć na korpus, ale Curtis przechtywuje drugie i przewraca rywala. Volkov wraca jednak na nogi, a z czasem wydostaje się z klinczu. Tylko jednak na chwilę, bo Amerykanin ponownie wbija go w siatkę. Jednak i tym razem Drago uwalnia się. Ba! Trafia nawet serią ciosów zmęczonego już jakby Blaydesa! Ten idzie po obalenie… I kładzie Volkova na plecach na środku oktagonu.

Z góry Amerykanin nie robi niemal nic. Volkov wyklucza jego ręce. Sędzia nawołuje o więcej akcji. Blaydes próbuje uderzać, ale niewiele z tego wychodzi. Alexander rozpuszcza łokcie z pleców. Nie dzieje się wiele. W końcu sędzia podnosi walkę.
W stójce Blaydes trafia serią ciosów, ale Volkov kontruje kolanem jego próbę zapaśniczą. Odpowiada ciosami. Trafia! Amerykanin wyczerpany! W ostatnich sekundach Rosjanin finalizuje obalenie! Uderza z góry, ale krótkie ciosy, w ten sposób nie skończy rywala. Syrena kończąca czwartą rundę.

Volkov uważny na otwarcie ostatnich pięciu minut. Trafia jabem. Poprawia podbródkiem. Blaydes słania się na nogach, okrutnie zmęczony. Szuka obalenia, ale wpada na kolano! Naruszony! Ledwie żyw! Ale jednak porusza się, próbuje desperackiego obalenia – i dopina swego! Volkov na czterech literach z plecami na siatce. Blaydes zachodzi mu za plecy. Rosjanin wyklucza rękę rywala i… wraca na nogi!

Zostajemy w klinczu. Połowa rundy. Rozerwanie. Blaydes szybko wpada z kolejną próbą obalenia. Unieruchamia Volkova na ogrodzeniu, ale nie jest w stanie go obalić. Rosjanin nie potrafi natomiast się uwolnić. Trafia jednak serią krótkich uderzeń. Blaydes zrywa się jednak ostatkiem sił i przewraca przeciwnika, układając go na plecach. Tam skupia się na kontroli. Drago nie ma sił wstać, uderza łokciami i krótkimi uderzeniami z pleców. Sędzia apeluje o więcej akcji. Ostatnie sekundy. Koniec.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie (49-46, 48-47, 48-46) na odnoszącego czwarte zwycięstwo z rzędu Curtisa Blaydesa.

*****

UFC Apex: Blaydes vs. Volkov – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply