UFC

Wyniki UFC Adelaide: Shogun wraca z dalekiej podróży, ubija Pedro- video

Zaprawiona w bojach legenda Mauricio Shogun Rua wraca na zwycięskie tory, pokonując Tysona Pedro podczas gali UFC Fight Night 142.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 142 w Adelaide Mauricio Shogun Rua (25-11) przetrwał nie lada tarapaty i znokautował w trzeciej rundzie Tysona Pedro (7-2).
Rua rozpoczął agresywniej, wywierając presję, ale Pedro krążył po łuku, by w końcu szybką kombinacją lewego i prawego wstrząsnąć Brazylijczykiem. Ten cofnął się, ale skontrował, później próbując obalać z klinczu – ale bez powodzenia. Pedro ruszył z kolejną ostrą szarżą, ale został skarcony śliczną kontrką Shoguna. Zniósł jednak te ciosy świetnie. Australijczyk niespodziewanie okrutnie naruszył rywala – zderzenie głów! – ruszając następnie do ostrej szarży.

Bomba za bombą lądują na głowie Ruy! Sędzia przygląda się akcji, gotowy przerwać! Mauricio utrzymuje się na nogach, choć chwieje się na lewo i prawo, cały zakrwawiony. A jednak przetrwał! W końcówce znalazł się jeszcze na górze po nieudanej próbie kimury Australijczyka.

Do drugiej rundy Shogun ruszył z werwą, atakując rywala na siatce. Tam złapał go w klinczu, szukając obalenia. Pedro ponownie pokusił się o kimurę, ale Rua wykaraskał się i znalazł się w pozycji bocznej z oponentem pod siatką. Tam skupiał się przede wszystkim na kontroli, tylko od czasu do czasu rozpuszczając ręce w krótkich uderzeniach. Na minutę przed końem Australijczyk zdołał wstać, ale z Shogunem uwieszonym u jego pasa. Ponownie przewrócił porozbijanego już i bardzo ciężko oddychającego Pedro, choć z góry nie wyprowadził żadnej znaczącej ofensywy.

Potężny prawy na otwarcie trzeciej rundy posyła zamkniętego na siatce Pedro – który prawdopodobnie uszkodził nogę – na deski! Rua rusza z natarciem, zasypuje Australijczyka młotami z góry! Koniec!

https://twitter.com/llDiegoll27/status/1069105169902825473
https://twitter.com/vaobhr/status/1069110907098132480

37-letni Brazylijczyk powraca w ten sposób na zwycięskie tory po ciężkim nokaucie z rąk Anthony’ego Smitha. Jest to dla niego pierwsze zwycięstwo od marca 2017 roku.

Z kolei dla Tysona Pedro jest to druga z rzędu porażka – i trzecia w ostatnich czterech występach.

*****

UFC Adelaide: JDS vs. Tuivasa – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Back to top button