UFC

Wyniki UFC 251: Jiri Prochazka brutalnie znokautował Volkana Oezdemira – VIDEO

Walczący w kategorii półciężkiej Jiri Prochazka popisał się srogim nokautem w swoim pierwszym występie pod flagą UFC.

W swoim debiutanckim występie w oktagonie Jiri Prochazka (27-3-1) zadał pierwszą w karierze porażkę przez nokaut Volkanowi Oezdemirowi (17-5) w ramach gali UFC 251 w Abu Zabi.

Chętnie mieszający ustawienie Prochazka podszedł do Oezdemira bez szacunku – od pierwszych sekund prowokował rywala na wszystkie możliwe sposoby, opuszczał ręce, gestykulował, odwracał się bokiem. Walka była jednak wyrównana – to zresztą Oezdemir trafił mocniejszymi ciosami, w pewnej chwili mocno wstrząsając opierającym defensywę niemal wyłącznie na balansie i pracy na nogach Czechem. Prochazka również miał co prawda swoje momenty, doskakując kilka razy z szybkimi prostymi, ale jego frywolny styl walki powodował, że sam inkasował więcej uderzeń.

Jednak w drugiej odsłonie nadal hasający po całym oktagonie Prochazka zaskoczył Oezdemira kopnięciem na głowę z odwrotnej pozycji, okrutnie wstrząsając szwajcarskim Turkiem. Ten próbował ukryć mętlik w głowie, ruszając do ataków, co okazało się okrutnym błędem. Prochazka zdzielił go serią sierpów, rzucając rywala na siatkę – tam dopełnił dzieła zniszczenia, potężnym prawym poprzedzonym lewym brutalnie nokautując Oezdemira.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1282129939366653953?s=20
Jiri Prochazka przyznał jednak w wywiadzie po gali, że nie był zadowolony ze swojego występu. Popełnił zbyt wiele błędów, przyjmując dużo ciosów.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC 251: Usman vs. Masvidal – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button