UFC

Wyniki UFC 241: Sodiq Yusuff zalicza dechy, ale ubija Gabriela Beniteza – VIDEO

Sodiq Yusuff miał sporo problemów z Gabrielem Benitezem, zaliczając nawet deski, ale przetrwał, kończąc walkę w końcówce pierwszej rudy.

Sodiq Yusuff (10-1) nie miał łatwej przeprawy w walce z Gabrielem Benitezem (21-7) podczas gali UFC 241 w Anaheim, ale skończył z tarczą, zwyciężając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Yusuff od początku walki wywarł morderczą presję, kastrując Beniteza z miejsca i czasu na wyprowadzanie kopnięć. Skracając dystans, smagał Meksykanina potężnymi sierpami, ale z czasem krążący przy siatce Benitez, nieco już porozcinany, zaczął notować pewne sukcesy, dosięgając Nigeryjczyka srogimi lowkingami. Na tym nie koniec, bo Meksykanin zdzielił też rywala serią dobrych ciosów, srogim krosem w kontrze na kopnięcie posyłając nawet oponenta na chwilę na deski. Yusuff szybko wrócił na nogi, ale tam to Benitez, nabrawszy wiatru w żagle, prezentował się lepiej, szczególnie kolejnymi niskimi kopnięciami dręcząc rywala. Yusuff cały czas pozostawał jednak w grze, odgryzając się własnymi uderzeniami oraz lowkingami. Benitez w pewnej chwili wystrzelił z długim lewym prostym, dosięgając Nigeryjczyka – ten jednak skontrował potężnym prawym sierpem, który wylądował na szczęce Meksykanina, ścinając go z nóg. Mocno naruszony Benitez próbował wstawać, ale Yusuff rzucił się za nim z uderzeniami, doprowadzając do przerwania walki przez sędziego.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1162923111098060800?s=20

Dla Nigeryjczyka jest to trzecie z rzędu zwycięstwo, którym kończy serię dwóch wiktorii Meksykanina.

*****

UFC 241: Cormier vs. Miocic II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button