UFC

Wyniki UFC 237: Warlley Alves zafundował oktagonowe piekło Serio Moraesowi – VIDEO

Warlley Alves zaprezentował doskonałą formę w Rio de Janeiro, deklasując podczas gali UFC 237 Sergio Moraesa.

Warlley Alves (13-3) przeokrutnie porozbijał i w trzeciej rundzie ciężko znokautował Sergio Moraesa (14-5-1) podczas gali UFC 237 w Rio de Janeiro.
Alves rozpoczął walkę od okopywania wykrocznej nogi Moraesa potężnym lowkingami na wysokości łydki – ze sporymi sukcesami pomimo jednego srogiego bloku. W połowie obaj rozpuścili pięści, dosięgając się kilkoma ostrymi sierpami. Alves kontynuował jednak terroryzowanie lewej nogi krajana – nie tylko lowkingami, ale też kopnięciami na udo/kolano. Sprawiały rzeczone kopnięcia Moraesowi masę problemów. Na próby każdego kolejnego reagował, panicznie się cofając.

Od początku drugiej rundy Alves wznowił morderczy ostrzał wykrocznej nogi Moraesa, w ten sposób starając ustawić też sobie rywala pod ostre ciosy. Lewa noga Moraesa była już zmasakrowana. Warlley prezentował się świetnie – tańcował wokół oponenta, ostrzeliwując to tez coraz częściej ciosami prostymi. Moraes próbował wywierać presję, od czasu do czasu poszukując desperackich sierpów, które w zdecydowanej większości pruły jednak powietrze.

Sergio rozpoczął ostatnie pięć minut agresywnie, szukając ostrych wymian w półdystansie – a Alves podjął tę grę. Żaden nie trafił jednak rozstrzygającym uderzeniem. Alves szybko przejął stery walki z powrotem w swoje ręce, demolując nogę Moraesa – i coraz częściej dosięgając go ciosami na korpus i głowę. Lewy prosty Alvesa pracował bardzo dobrze. Poprawiał hakami na korpus, podbródkami. Moraes prezentował jednak nieprawdopodobne serce do walki i niebywałą odporność – choć nie miał najmniejszego pomysłu na to, jak odwrócić losy walki. Nie miał nawet sił, aby spróbować. W końcówce Alves podkręcił tempo, okrutnie naruszając rywala latającym kolanem na głowę. Tam ostatecznie zakończył wieczór rodaka potężnym podbródkiem.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1127378166530572288

W ten sposób 28-letni Brazylijczyk wraca na zwycięskie tory po porażce przez nokaut z Jamesem Krause. Jest to jego trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich występach.

Natomiast Sergio Moraes przegrywa drugą walkę z rzędu.

*****

UFC 237: Namajunas vs. Andrade – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button