Wyniki UFC 231: Thiago Santos ubija Jimiego Manuwę po wojnie totalnej – video

Thiago Santos i Jimi Manuwa nie kalkulowali, od początku do końca walki wymieniając się bombami – i to Brazylijczyk skończył z tarczą, ciężko nokautując rywala.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 231 w Toronto Thiago Santos (20-6) po nieprawdopodobnej bijatyce znokautował Jimiego Manuwa (17-4) w drugiej rundzie.
Początek walki należał zdecydowanie do Santosa, który serią ciosów posłał Manuwę na deski, szukając następnie dobitki.

Brytyjczyk spróbował desperackiego obalenia, ratując się następnie przed gilotyną. Wcisnął Santosa w siatkę, tam próbując zwolnić tempo walki, ale inkasował masę uderzeń, raz jeszcze lądując na deskach. Przetrwał jednak, znów łapiąc klincz. W końcu doszedł do siebie i na rozerwanie zdołał nawet naruszyć Brazylijczyka, na co ten poszukał w odpowiedzi desperackiego obalenia – i znalazł je, ale Manuwa wrócił na nogi. Tam jednak zebrał kopnięcie na głowę, po którym ponownie zachwiał się. Obaj wdali się w szalone wymiany, raz po raz chwiejąc się na nogach. Poster Boy zwolnił akcję w klinczu, ale na rozerwanie ponownie zainkasował serię bomb. Uchronił się jednak unikiem przed rozstrzygającą, nurkując pod ciosami. Ba, w końcówce sam okrutnie naruszył Santosa, będąc bliskim ubicia go. Brazylijczyk przetrwał, choć skończył w parterze, gdzie zebrał jeszcze dwa młoty na koniec.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy od początku zabrali się do ostrej pracy – i to Santos skończył z tarczą, najpierw serią ciosów posyłając Manuwę na siatkę, gdzie rozpuścił łokcie, srogie kolana na korpus oraz atomowe ciosy, ostatecznie okrutnymi podbródkiem i sierpem odcinając Brytyjczykowi światło.

Dla Thiago Santosa jest to trzecie z rzędu zwycięstwo i siódme w ostatnich ośmiu występach.

Poster Boy przegrywa natomiast trzecią walkę z rzędu.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.