Wyniki KSW 59: Michał Pietrzak niejednogłośnie lepszy od Krystiana Kaszubowskiego

Po wyrównanej walce Michał Pietrzak pokonał niejednogłośnie Krystiana kaszubowskiego podczas gali KSW 59.

Po toczonym w niespiesznym tempie, bardzo wyrównanym w pierwszych dwóch rundach pojedynku, Michał Pietrzak (10-4) pokonał niejednogłośnie Krystiana Kaszubowskiego (9-2).

Obaj zawodnicy rozpoczęli bardzo ostrożnie, uważnie. Czaili się, czaili. Szybki lewy Pietrzaka, pojedyncze niskie kopnięcia. Kaszubowski wywierał delikatną presję, ale nie był aktywny. Szybki lewy Pietrzaka znów doszedł celu. Połowa rundy. Wreszcie jest kopnięcie Kaszubowskiego. Jednak lewa ręka Pietrzaka pracowała doskonale – proste, ciasne sierpy. Dołożył też prawego.
Klincz, dobre, ostre uderzenia Kaszubowskiego na rozerwanie. Chwilę potem ponownie zdzielił Pietrzaka podobną akcją na rozerwanie klinczu. Ofensywnych akcji było jednak jak na lekarstwo. Ostra wymiana, obaj trafili. Lowking Kaszubowskiego.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Pietrzak
Delikatna presja ze strony Kaszubowskiego. Ładny prawy sierpowy autorstwa Pietrzaka doszedł celu. Chwilę późnej Krystian odpowiedział własnym. Nadal jednak tempo walki było leniwe – choć przyruchów, zmyłek i kiwek nie brakowało.

Lepszy fragment Kaszubowskiego, który zdzielił rywala kilkoma dobrymi uderzeniami. Pietrzak poszukał obalenia, ale Kros dobrze się wybronił. Na rozerwanie Michał trafił sierpem. Na środku klatki trafił kombinacją 1-2. Lowking Kaszubowskiego, odpowiedź middlekickiem Pietrzaka. W końcówce Michał podkręcił tempo.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 PietrzakPoczątek ostatniej odsłony należał minimalnie do Kaszubowskiego, ale Pietrzak skarcił go dobrym prawym. Piekielnie wyrównana walka, w której każdy pojedynczy cios może mieć znaczenie – z uwagi na ich niewielką ilość.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Z czasem Pietrzak nieco podkręcił tempo, atakując agresywniej. Potraktowawszy rywala ciosami, sfinalizował obalenie. Kaszubowski spróbował ataku na nogę, ale Pietrzak się wydostał i potraktował rywala uderzeniami z półgardy. Dołożył kolana na korpus. Kaszubowski nie miał pomysłu na zrzucenie z siebie ciasno kontrolującego go rywala.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Pietrzak

Punktacja końcowa Lowking.pl
30-27 Pietrzak
Sędziowie jednomyślni nie byli, punktując 2 x 29-28, 28-28 dla Michała Pietrzaka, który odniósł tym samym drugie zwycięstwo z rzędu pod sztandarem KSW.

Reprezentant Czerwonego Smoka wyraził po walce gotowość na rewanż z mistrzem kategorii półśredniej Roberto Soldiciem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

KSW 59: Pudzian vs. Milanović – wyniki i relacja na żywo od 20:00

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply