KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 56: Mateusz Legierski minimalnie lepszy od Francisco Barrio

Nie miał łatwej przeprawy Mateusz Legierski w debiutanckim boju w KSW – ale ostatecznie pokonał decyzją sędziów Francisco Barrio.

Mistrz wagi lekkiej Oktagon MMA Mateusz Legierski (7-0) po ciężkim boju pokonał większościową decyzją Francisco Barrio (7-2) podczas gali KSW 56 w Łodzi.

W pierwszej rundzie Barrio raz za razem szukał obaleń, ale bez powodzenia. Jednak jego szybkie ciosy sierpowe na skracanie dystansu sprawiały wolniejszemu Legeierskiemu sporo problemów. Nasz zawodnik odgryzał się prostymi, polując też na kolana na głowę.

Polak zaliczył też efektowne obalenie, rzutem kładąc Argentyńczyka na plecach. Zaszedł rywalowi za plecy, szukając duszenia, ale Barrio wykaraskał się.

Punktacja Lowking R1:
10-9 Barrio

Drugą rundę Legierski rozpoczął bardzo dobrze, kąsając rywala ładnymi prostymi. Kapitalnie kontrował też próby zapaśnicze Barrio efektownymi rzutami rodem z Judo. Po jednym z nich zaszedł Argentyńczykowi za plecy, czając się z tej pozycji na duszenie. Barrio nie dał się jednak poddać, choć zainkasował sporo uderzeń na głowę.

Punktacja Lowking R2:
10-8 Legierski
Słaba aktywność Legierskiego na otwarcie trzeciej rundy. Barrio trafił kilkoma ciosami, także w kombinacjach. Sporo kontroli w klinczu w wykonaniu Argentyńczyka, który czasami pomagał sobie też chwytaniem się siatki. Polak unieruchomiony, obijany na ogrodzeniu, piekielnie pasywny. Barrio przewrócił go, ale Legierski wrócił szybko na nogi – choć nie potrafił wydostać się z klinczu.

Do końca walki Argentyńczyk kontrolował Polaka przy ogrodzeniu, notując jeszcze efektowne obalenie.

Punktacja Lowking R3:
10-9 Barrio

Punktacja końcowa Lowking:
28-28Sędziowie wskazali większościową decyzją na Mateusza Legierskiego w stosunku 29-27, 29-28, 28-28.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button