KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 55: Przemysław Mysiala po ciężkiej walce ubił Stjepana Bekavaca

Stjepan Bekavac tanio skóry nie sprzedał, ale w drugiej rundzie nie znalazł odpowiedzi na parter i uderzenia z góry Przemysława Mysiali.

Przemysław Mysiala (24-10) nie miał łatwej przeprawy ze Stipe Bekavacem (19-11) na KSW 55, ale ostatecznie ubił Chorwata uderzeniami z góry w drugiej rundzie.

Po wymianie niskich kopnięć Mysiala poszukał obalenia, przewracając rywala. Ten szybko wrócił jednak na nogi, ale z uwieszonym u swoich bioder Polakiem. W końcu jednak Chorwat zerwał uchwyt i walka przeniosła się na środek klatki.

Mysiala przechwycił wysokie kopnięcie Bekavaca, ponownie przenosząc walkę do parteru i tym razem układając rywala na plecach. Chorwat ponownie jednak wyszarpał się na górę. A tam – jatka! Sprawniejszy stójkowo Bekavac zdzielił Mysialę serią soczystych lewych prostych i sierpów, mocno wstrząsając Polakiem. Mysiala odgryzł się własnymi ciosami, ale to Chorwata uderzenia ważyły więcej.

W końcówce Polak ponownie przeniósł walkę do parteru, przez kilkadziesiąt sekund kontrolując z góry rywala. Jednak w ostatnich sekundach Bekavac odwrócił pozycję tylko po to, by… zainkasować potężne kopnięcie z pleców! Wydawało się, że Chorwat stracił przytomność, ale szybko się ocknął – uratowała go syrena kończąca pierwsze pięć minut.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Mysiala

Walczący z odwrotnej pozycji Bekavac rozpoczął drugą rundę od kilku dobrych lewych prostych. Polak poszukał obalenia, ale Chorwat bardzo dobrze się wybronił. W ostrej wymianie obaj trafili – Mysiala kolanem na głowę, Bekavac ciosami.

Chorwat wybronił się przed kolejną próbą zapaśniczą Polaka. Mysiala przedarł się jednak do klinczu, rozrywając go z ładnym prawym. Poszukał ponownie obalenia i tym razem je znalazł. Bekavac w żółwiu, ale przewrócony na plecy. Poszukał krucyfiksu, ale Bekavac wybronił się. Mysiala rozpuścił jednak uderzenia z góry i choć Chorwat próbował się bronić gardą, nie poprawiał swojej pozycji, nie dając tym samym sędziemu wyboru. Walka została przerwana.

Przemysław Mysiala powraca tym samym na zwycięskie tory po przegranym mistrzowskim pojedynku z Tomaszem Narkunem. Bilans Stjepana Bekavaca w KSW wynosi 0-2.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 55: Askham vs. Khalidov II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button