KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 54: zapasy przesądziły, Gamrot wypunktował Ziółkowskiego

Mateusz Gamrot w swoim ostatnim występie pod sztandarem KSW pokonał na pełnym dystansie Mariana Ziółkowskiego w walce wieczoru KSW 54.

Mateusz Gamrot (17-0) podtrzymał nieskazitelny bilans i obronił pas mistrzowski kategorii lekkiej, w swoim ostatnim występie w KSW pokonując jednogłośną decyzją Mariana Ziółkowskiego (21-8).

Ładny lewy prosty pretendenta. Mistrz odpowiada takim samym. Kiwki z obu stron. Mateusz szuka prostego na korpus, ładnym prawym kontruje lewego Mariana. Lowking Gamera. Gamrot pruje powietrze krosem z odwrotnej pozycji, ale trafia lowkingiem. Mistrz walczy z mańkuta. Ale już zmiana. Ziółkowski cierpliwy, ostrożny. Trafia ładnym lewym. Półtorej minuty za nami.

Próba kombinacji 1-1-2 Mateusza, ale ciosy nie doszły celu, dobra kontrola dystansu Mariana. Mistrz szuka uderzeń na korpus – jednym z nich trafia, markując wcześniej uderzenia na górę. Lewy prosty warszawiaka. Połowa rundy pierwszej.

Znów ładny lewy Mariana. Mateusz szuka kombinacji, ale nie jest w stanie dosięgnąć dobrze pracującego na nogach rywala. Trafia natomiast lowkingiem. Dokłada lewego w odpowiedzi na lewego Ziółkowskiego. Gamrot póki co bez próby zapaśniczej. Nadal poluje na schaby Mariana, ale ma problemy z zasięgiem rywala. Proste Ziółkowskiego nie dochodzą celu.

Na minutę przed końcem rundy Gamer schodzi do nogi Golden Boya i posadką kładzie go na plecach. Stabilizacja pozycji. Gamrot w gardzie, Marian wbity w siatkę. Pretendent dobrze jednak unieruchomił mistrza, nie dając mu rozpuścić rąk z góry.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Gamrot

Ładny lewy prosty Mariana na otwarcie rundy. Dokłada lowkinga na łydkę. Unika szarży Gamrota. Kolejny śliczny jab Ziółkowskiego, który następnie unika próby zapaśniczej mistrza. Dobry fragment pretendenta, który trafia ładnym prawym w kontrze. Kombinacja Mariana – prawy dochodzi celu.

Kombo Gamrota w odpowiedzi – śliczny prawy ląduje na głowie Ziółkowskiego. Pretendent szuka prostego, ale nie trafia – trafia za to latającym frontalem na korpus. Szarża Mateusza ładnie przepuszczona pracą na nogach. Gamrot szuka obalenia – ale Ziółkowski świetnie się broni.

Połowa rundy drugiej za nami. Ciosy Mateusza – jeden z nich dochodzi szczęki pretendenta. Gamrot aktywniejszy, ale wiele uderzeń zbyt krótkich, nie dochodzi celu. Ładna kontra prawym Gamrota na jaba Mariana. Lewy sierp mistrza. Mateusz przejmuje powoli stery walki – kontruje prawym sierpem. Aktywniejszy.

Ziółkowski kończy przestrzeloną kombinację dobrym kopnięciem na korpus. Prawy w kontrze w wykonaniu Gamrota. Mistrz agresywniejszy, ale inkasuje lewego sierpa w kontrze. Odpowiada prawym. Latające kolano Ziółkowskiego, ale nie trafia – traci równowagę, a Gamrot wykorzystuje okazję, trafiając na gorę. W ostatnich sekundach kudowianina próbuje skrętówki! Ciągnie, ale Ziółkowski broni się. Uciekł. Koniec rundy.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Gamrot

Ładne kombo 1-1-2 Mariana. Dokłada niskie kopnięcie na łydkę. Poprawia lewym prostym. Cep Gamrota pruje powietrze. Ładna kontra prawym Ziółkowskiego. Warszawiak próbuje latającego frontala, ale nie trafia czysto. Middlekick Gamrota. Ładny prawy Ziółkowskiego po lewym, ale Gamrot amortyzuje i częściowo blokuje. Śliczna kontra Mariana, który dokłada lewego prostego. Dobry fragment. Trafiony przypadkowo w oko. Krótka przerwa. Wznowienie.

Gamrot nurkuje pod ciosem, idąc po obalenie. Marian przy ogrodzeniu, broni się, ale mistrz uwieszony u jego bioder. Marian nie jest w stanie się uwolnić, ale też utrzymuje się na nogach, ewentualnie na jednym kolanie. Kudowianin ściąga go do parteru, uwiesza się na nim. Dwie minuty do końca rundy.

Kolana na uda w wykonaniu kudowianina. Gamrot rozrywa klincz z obrotowym łokciem i wracamy na środek klatki.

Ładna kontra prawym sierpem w wykonaniu Ziółkowskiego. Marian z kombinacją lewego z lewym-prawym, ale nieczysto. Prosty na korpus Ziółkowskiego dochodzi. Gamer czai się na kontry prawym overhandem nad jabami Mariana, ale bez powodzenia. W ostatnich sekundach trzeciej rundy trafia jednak dobrym sierpem.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Gamrot

Mateusz szuka lewego. Ponawia lewym, a prawym dosięga Ziółkowskiego. Pretendent próbuje jaba, ale ładny unik Gamrota. Lewy dochodzi korpusu warszawiaka. I kolejny. Mateusz poluje na schaby pretendenta. Trafia prawym na głowę.

Bardzo ładna kombinacja 1-1-2 Ziółkowskiego – weszło czysto. Gamrot schodzi do nóg rywala i… Unieruchamia go w żółwiu przy ogrodzeniu. Powtórka z trzeciej rundy. Kolana na uda w wykonaniu kudowianina. Na dwie minuty przed końcem rundy Marian zrywa w końcu uchwyt i walka przenosi się na środek klatki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Ładne sierpy w kontrze autorstwa Ziółkowskiego. Prawy sierp kudowianina. Lewy prosty Mariana dochodzi głowy mistrza. Ten odpowiada ciosem na korpus. Pruje powietrze kombinacją. Ziółkowski niezbyt aktywny. Gamrot ma problem z przedarciem się w dystans, ale wyprowadza więcej uderzeń. W ostatnich sekundach mistrz idzie z ciosami ostro po sprowadzenie – i kładzie Mariana na plecach.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Gamrot

Zaczynamy ostatnią rundę. Gamrot idzie od razu po sprowadzenie – próbuje, próbuje i… nie daje rady! Świetna defensywa zapaśnicza Mariana. Środek klatki.

Ziółkowski próbuje lewych prostych, ale brakuje dystansu. Być może obawia się podejść zapaśniczych Mateusza. Pretendent nie podkręca póki co tempa, nie stawia wszystkiego na jedną kartę. Gamrot próbuje ciosami zamknąć go na siatce, ale Ziółkowski dobrze odchodzi do boku. Trafia prawym w kontrze.

Ładne proste Goldeb Boya. Krzyżowy dochodzi celu. Mateusz odpowiada kombinacją – prawy wchodzi. Dynamiczne zejście do nóg w wykonaniu Gamrota, który ustawia rywala na ogrodzeniu. Tam zachodzi mu za plecy i unieruchamia go. Rozpuszcza kolana na uda, podczas gdy Ziółkowski próbuje zerwać mocny uchwyt. Nie jest w stanie. W końcu Gamer odciąga pretendenta i układa go na plecach na środku klatki. Tam unieruchamia warszawiaka, atakując krótkimi uderzeniami. W końcówce wraca na nogi.

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Gamrot

Punktacja końcowa Lowking.pl:
50-45 Gamrot

Werdykt był formalnością – wszyscy sędziowie wskazali na Mateusza Gamrota (2 x 50-45, 49-46), który szlifuje nieskazitelny bilans do 17-0.

*****

KSW 54: Gamrot vs. Ziółkowski – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button