KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 43: zapaśniczo nastawiony Racic wypunktował Selwę

Zapasy Antuna Racica zagwarantowały mu zwycięstwo z Kamilem Selwą podczas gali KSW 43 we wrocławskiej Hali Stulecia.

Antun Racic (21-8-1) wypunktował zapaśniczo Kamila Selwę (10-7) podczas gali KSW 43 we Wrocławiu.
Racic od początku czaił się na skrócenie dystansu i obalenia, ale Selwa bardzo dobrze utrzymywał go na końcach swoich pięści i kopnięć, regularnie zagrażając Chorwatowi uderzeniami. Ciosy, szczególnie podbródkowe, Polaka dochodził częściej. Racic nie miał koncepcji na przedostanie się w półdystans. Prawy Chorwata doszedł celu. Selwa odpowiedział podbródkiem. Na pół minuty przed końcem Chorwat wreszcie zanurkował pod ciosami naszego zawodnika, kładąc go na plecach. Z góry zmieścił jeszcze kilka uderzeń.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Selwa

Przez pierwsze półtorej minuty drugiej rundy obaj zawodnicy walczyli na chwyty – i obaj mieli swoje momenty, chwilami będąc na górze. W końcu Racic rozerwał klincz z dobrym sierpem. W stójce do głosu zaczęła dochodzić przewaga szybkościowa Chorwata, który dosięgnął Polaka kilkoma ciosami. Racic zanurkował do nóg i wybroniwszy się przed próbą skrętówki, usadowił się w półgardzie, gdzie kontrolował Selwę, od czasu do czasu spuszczając uderzenia z góry.

Półtorej minuty do końca. Kamil spróbował wstać, ale bez powodzenia, choć z czasem odzyskał gardę. Zainkasował jednak jeszcze kilka uderzeń z góry i runda druga dobiegła końca.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Racic

Na otwarcie trzeciej odsłony Racic posłał Selwę na deski krótkim sierpem w kontrze. Polak błyskawicznie wrócił jednak na nogi. W stójce doszło do serii wymian w półdystansie – uderzenia obu doszły celu. Selwa był agresywniejszy, ale miał problemy z dosięgnięciem mobilnego Racica. Dwa mocne prawe Chorwata doszły celu. Połowa rundy. Prawy sierp rzeszowianina doszedł celu, ale chwilę potem Racic położył go na plecach, zajmując półgardę. Z czasem Polak odzyskał gardę, polując na balachę – ale bez powodzenia. Chorwat pozostał na górze, od czasu do czasu atakując krótkimi uderzeniami. Polak wił się z pleców jak szalony, próbując wracać na nogi, ale bez sukcesów. Minuta do końca. Sędzia zaczął nawoływać o akcję. Chorwat zadał kilka uderzeń, nie dając rywalowi miejsca i czasu ani na próby poddań, ani na powrót na nogi. W samej końcówce Racic przeszedł jeszcze do półgardy.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Racic

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Racic

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Antuna Racica (30-27, 30-27, 29-28), który odnosi drugie z rzędu zwycięstwo pod banderą KSW, jednocześnie fundując Kamilowi Selwie drugą porażkę.

*****

KSW 43 – Soldic vs. Du Plessis – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button