FENPolskie MMA

Wyniki FEN 25: Adrian Zieliński mistrzem wagi piórkowej, pokonał Fabiano Silvę

Adrian Zieliński mistrzem wagi piórkowej FEN! Reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn pokonał Fabiano Silvę podczas gali FEN 25, sięgając po złoto.

Adrian Zieliński (19-8) sięgnął po pas mistrzowski kategorii piórkowej, pokonując w co-main evencie gali FEN 25 w Ostródzie przez techniczny nokaut Fabiano Silvę (30-11-1), który nie był w stanie wyjść do trzeciej rundy.

Zieliński od początku umiejętnie zamyka Silvę na siatce, próbując kąsać go długimi prostymi, także na korpus. Polak szuka bezpośredniego lewego sierpa. Trafia jednak krosem, ale Silva oddaje podobnym uderzeniem. Srogi lowking na wysokości łydki autorstwa Adriana. Fabiano spróbował oddać, ale przestrzelił. I jeszcze jeden lowking Polaka dochodzi celu. Nasz zawodni dobrze kontroluje dystans. Silva trafia jabem, ale inkasuje kolejnego potężnego lowkinga, po którym rusza do ataków. Wymiany – obaj trafiają. Kolejny lowking autorstwa naszego zawodnika, który dokłada ciosy na głowę. Brazylijczyk upada, jeszcze instynktownie szukając obalenia – doznał kontuzji nogi? Z czasem Silva odwraca jednak pozycję, ustawia Zielińskiego na ogrodzeniu i tam poluje na obalenie. Adrian dobrze jednak się broni, dopiero w ostatnich sekundach oddając obalenie. Brazylijczyk nie miał jednak czasu na żadne próby poddań.
Zieliński spokojnie na otwarcie drugiej rundy. Szuka lewych sierpów i prostych, przeplatając je z kolejnymi lowkingami na wysokości łydki. Nasz zawodnik wyraźnie przeważa, ale z czasem wpada w klincz, gdzie Brazylijczyk szuka obalenia pod siatką. I dopina swego, przewracając Polaka. Atakuje anakondą, podczas gdy Adrian próbuje wstawać. Zawodnik z Olsztyna wydostaje się, a potem nie daje się wciągnąć w kulankę – wracamy na nogi. Atomowy lowking polskiego zawodnika na zakończenie kombinacji. Seria ciosów ze strony Zielińskiego, ale Silva unosi wysoko gardę. Kilka kolejnych lowkingów Adriana dochodzi jednak celu. W końcówce rundy Fabiano próbuje wciągać naszego zawodnika do gardy, ale inkasuje kilka kopnięć na nogi i walka wraca do stójki. Tam Zieliński poprawia jeszcze prawym i runda się kończy.

Do trzeciej odsłony Brazylijczyk już nie wyszedł i walka została zakończona.

Dla Adriana Zielińskiego jest to drugie z rzędu zwycięstwo – i drugie pod flagą FEN.

*****

FEN 25: Jewtuszko vs. Bakocevic – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button