Babilon MMAPolskie MMA

Wyniki Babilon MMA 3: Rafał Haratyk rozbił na pełnym dystansie Johana Romminga

Rafał Haratyk okrutnie porozbijał walecznego i twardego jak skała Johana Romminga w co-main evencie gali Babilon MMA 3.

W co-main evencie gali Babilon MMA 3 w Radomiu Rafał Haratyk (9-3-2) pewnie wypunktował – a chwilami zdominował – Johana Romminga (10-6-1).
Haratyk od początku wywarł presję. Romming poszedł jednak po ostre sprowadzenie, przewracając Polaka i nawet zagrażając mu poddaniem. Haratyk przetrwał i wrócił na nogi. Tam obaj zaczęli wymieniać się ciosami w bardzo ostrych spięciach. Polak dosięgnął rywala serią ciosów, ale Francuz odpłacił mu własnymi uderzeniami. Po kolejnej szalonej wymianie w półdystansie nasz zawodnik posłał na chwilę Romminga na deski, ale chwilę potem ostrymi bombami zachwiał nim Francuz. Końcówka rundy należała zdecydowanie do Polaka, który zasypał Romminga kanonadą uderzeń pod siatką. Francuz spróbował kontr łokciami, ale bez powodzenia.

Początek drugiej odsłony należał do agresywniejszego, wywierającego presję Rafała, który w krótkich seriach kąsał rywala, unikając pojedynczych cepów Francuza. Nasz zawodnik zaczął też atakować kopnięciami na wszystkich wysokościach, z czasem łącząc wszystko w kombinacje. Romming był na permanentnym wstecznym, ale pozostawał groźny, raz na jakiś czas doskakując z ostrym ciosem. W końcówce rundy Haratyk zdzielił rywala potężnym kopnięciem na głowę, potem dokładając serię uderzeń – sobie tylko znanym sposobem Romming zdołał jednak te bomby przetrwać. Ba, nadal czaił się na tak lubiane przez siebie obrotowe łokcie.

Do trzeciej rundy Francuz wyszedł nieco agresywniej, polując na potężny prawy zamachowy – bez większych sukcesów. Polak trafiał częściej, będąc aktywniejszym. Romming pozostawał jednak w grze, nadal próbując na przemian prawego cepa i obrotowego łokcia. Haratyk w ostatnich dwóch minutach zdecydowanie przejął stery pojedynku w swoje ręce, dosięgając rywala ciosami i kopnięciami na głowę i korpus – ale nie był w stanie skończyć twardego rywala.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując zgodnie 30-27 dla Rafała Haratyka.

*****

Babilon MMA 3 – Kołecki vs. Borowski – wyniki na żywo i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button