Babilon MMAPolskie MMA

Wyniki Babilon MMA 3: Daniel Skibiński dominuje zapaśniczo twardego Davy’ego Gallona

Daniel Skibiński odniósł niezwykle cenne zwycięstwo z Davym Gallonem podczas gali Babilon MMA 3 w Radomiu.

Daniel Skibiński (11-5) zdominował zapaśniczo pogromcę polskich zawodników – pokonywał w przeszłości trzech – i byłego mistrza kategorii półśredniej FEN Davy’ego Gallona (16-7-2) podczas gali Babilon MMA 3 w Radomiu.

W jednej z pierwszych akcji Skibiński przyszpilił Gallona do siatki, walcząc o sprowadzenie. Francuz zdołał jednak się wybronić, ale chwilę potem Polak raz jeszcze ruszył ostro do nóg rywala – ten pierwszą próbę zapaśniczą kapitalnie wybronił, ale przy poprawce nie miał nic do powiedzenia – instruowany przez Mateusza Gamrota Skiba wyniósł go wysoko i cisnął nim o deski. Daniel utrzymał rywala na plecach przez kilka minut, ale Gallon nie dał sobie zrobić większej krzywdy z pleców, bardzo dobrze pracując w defensywie. Ostatnia minuta pierwszej rundy toczyła się na nogach, gdzie mobilniejszy i szybszy Francuz prezentował się nieco lepiej, trafiając częściej – szczególnie lowkingami.

Początek drugiej odsłony należał wyraźnie do Gallona, który zdzielił Skibińskiego serią podbródkowych w odpowiedzi na opuszczanie pozycji przez Polaka. Francuz szukał też niskich kopnięć, ale jedno z nich polski zawodnik zamienił na obalenie. Przyszpilił rywala pod siatką, ale miał poważne problemy z przedarcie się przez jego dobrą gardę. Skibiński rozpuścił zatem ręce z gardy, atakując na korpus i głowę. Gallon odpowiadał krótkimi łokciami. Polak podkręcił jednak tempo i coraz więcej uderzeń z góry dochodziło korpusu i głowy Francuza. Na półtorej minuty przed końcem rundy Daniel przeszedł na chwilę do półgardy, ale Francuz szybko odzyskał gardę – zainkasował jednak kolejne uderzenia. W końcówce Skibiński odpalił też serie łokci.

Gallon od początku trzeciej rundy ruszył do ostrych ataków. Poszukał obalenia, ale bez powodzenia. Zasypał Polaka uderzeniami, ale nasz zawodnik złapał klamrę i po minucie mocowania się haczeniem położył rywala na plecach. Francuz po krótkiej kotłowaninie odzyskał gardę. Z czasem jednak Francuz wstał, ruszając do szalonych ataków na nogach. Dosięgnął Polaka – okrutnie już zmęczonego – serią uderzeń, ale ten odgryzał mu się własnymi ciosami, a następnie zdołał na chwilę zwolnić walkę w klinczu. Szybko jednak Gallon uciekł, rozpuszczając ponownie ręce. Skibiński zaprosił go do wymiany, następnie doskonale nurkując pod jego ciosami i kładąc go na plecach ponownie.

Ostatecznie sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 30-27, 29-28 i 29-28 dla Daniela Skibińskiego.

Dla 27-latka jest to już piąte zwycięstwo z rzędu.