Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Wyniki ACA 92: Daniel Omielańczuk wypunktował Zelimkhana Umieva

W co-main evencie gali ACA na warszawskim Torwarze Daniel Omielańczuk pokonał decyzją sędziowską Zelimkhana Umieva.

Daniel Omielańczuk (21-9-1) pokonał Zelimkhan Umiev (11-3) jednogłośną decyzją sędziowską podczas gali ACA 92 w Warszawie.
Daniel szuka lowkinga na łydkę na otwarcie, ale chybia – Umiev natomiast trafia, a potem dokłada frontala na korpus. Polak w końcu trafia niskim kopnięciem, dokładając następnie kolejne. Umiev odpowiada kolejnym frontalem. Omielańczuk mniejszy, więc i agresywniejszy, szuka skrócenia dystansu z ciosami, ale Czeczen dobrze pracuje na nogach. Obaj szukają lowkingów na łydkę. Czeczen dokłada kolejnego frontala. Minęły dwie minuty. Spokojne tempo. Omielańczuk idzie do przodu, ale bez szaleństw. To Umiev na wstecznym prezentuje się lepiej, trafiając kontrami. Nasz zawodnik raczej gania rywala, a nie zamyka mu drogi ucieczki. Srogi lowking Umieva ścina Daniela, ale Czeczen nie schodzi do parteru. Polak wreszcie trafia lewym w kombinacji. Umiev gnębi go jednak lowkingami, dobrze pracując też na wstecznym. Daniel trafia dwoma ciosami na korpus, a po jednej z szarż posyła kombinacją Czeczena na deski, choć w dużym stopniu z powodu problemów z równowagą Umieva.

Daniel szuka obrotówki na otwarcie rundy drugiej, ale nie trafia. Obaj kopią się jednak na potęgę. Umiev trafia kopnięciami na korpus i nogi, Omielańczuk na głowę. Polak podkręca tempo, nawoływania z narożnika „Zamykaj go na siatce!” – i rzeczywiście, Daniel zaczyna zamykać Umievowi przestrzeń, zamiast go ganiać. Trafia w kombinacji. Klincz. Umiev ucieka, ale Omielańczuk podkręca tempo. Coraz częściej dosięga zmęczonego już walką na wstecznym i nie tak mobilnego Czeczena. Umie zmienia pozycję na klasyczną. Polak przejmuje powoli stery walki. Ostra wymiana. Obaj trafiają. Tempo walki spada. W końcówce rundy Czeczen skuteczniejszy.

Polak rozpoczyna rundę od srogiego kopnięcia na korpus, choć inkasuje potem obrotówkę na głowę. Umiev szuka obalenia, ale bez powodzenia. Omielańczuk dosięga go lowkingami na wysokości łydki. Middlekick Polaka dochodzi. Czeczen z kolejną próbą obalenia, ale Omielańczuk ponownie na posterunku. W stójce nasz zawodnik coraz częściej okopuje wykroczną nogę Umieva. Srogi kros Polaka. Kolejny! Daniel zaczyna się rozkręcać, Zelimkhan słabnie. Minuta do końca. Lewy naszego reprezentanta ląduje na głowie Umieva. Czeczen szuka cepów, ale pruje powietrze. Omielańczuk idzie po obalenie – i finalizuje je, kładąc rywala na plecach.

Sędziowie wypunktowali walkę jednogłośnie dla polskiego zawodnika, który powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Alim Aliakbarim.

*****

ACA 92: Yagshimuradov vs. Celiński – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button