UFC

„Wygraj dzisiaj… Ja wygram 11 czerwca…” – Glover Teixeira wspiera Jana Błachowicza! Obiecał Polakowi rewanż!

Na kilka godzin przed starciem z Aleksandarem Rakiciem Jan Błachowicz otrzymał wsparcie od mistrza 205 funtów Glovera Teixeiry.
Nie lada klasę i sympatię względem Jana Błachowicza nie po raz pierwszy okazał mistrz wagi półciężkiej UFC Glover Teixeira.

Przed zbliżającą się wielkimi krokami walką Polaka z Aleksandarem Rakiciem – rozpocznie się około godziny 6:30 czasu polskiego – Brazylijczyk nie tylko udzielił polskiemu zawodnikowi wsparcia, ale też zapowiedział pełną gotowość na rewanż.
– Jazda, Janie Błachowiczu – napisał. – Wygraj dzisiaj… Ja wygram 11 czerwca… I potem to powtórzymy.

Wpis ten brazylijskiego mistrza jest prawdopodobnie odpowiedzią na liczne wypowiedzi Cieszyńskiego Księcia przed starciem z Aleksandarem Rakiciem, w których nie ukrywał on, że będzie kibicował Gloverowi Teixeirze w walce z Jirim Prochazką. Cieszynianin wyrażał też nadzieję, że 42-letni Brazylijczyk nie zakończy kariery po czerwcowym starciu z Czechem.Jan Błachowicz i Glover Teixeira skrzyżowali rękawice w październiku zeszłego roku. W ramach gali UFC 267 w Abu Zabi faworyzowany Polak po fatalnym występie przegrał przez poddanie w drugiej rundzie, tracąc koronę wagi półciężkiej.

Przypomnijmy, że gdy w marcu zeszłego roku Cieszyński Książę w pierwszej obronie złota wypunktował Israela Adesanyę, obiecał Brazylijczykowi pojedynek o pas mistrzowski.
Zanim jednak potencjalny polsko-brazylijski rewanż nabierze realnych kształtów, obaj zawodnicy muszą sprostać trudnym wyzwaniom – bo w takim charakterze należy odbierać ich potyczki z Aleksandarem Rakiciem oraz Jirim Prochazką.

Warto też odnotować, że dzisiejsza walka Cieszyńskiego Księcia z Rakietą nie ma oficjalnego statusu eliminatora, choć obaj zawodnicy dokładnie tak ją traktują.

Aktualizacja: Jan Błachowicz wykonał zadanie, pokonując Serba.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button