KSWPolskie MMA

„Wydarzy się coś, co będzie wspominane latami” – Artur Sowiński i Borys Mańkowski zabrali głos przed KSW 57

Byli mistrzowie KSW, Artur Sowiński i Borys Mańkowski, zabrali głos na temat swojego pojedynku, który odbędzie się w ramach gali KSW 57.

Artur Sowiński stoczył pierwszą zawodową walkę w 2007 roku, a Borys Mańkowski rok później, ale ich drogi nigdy się nie skrzyżowały.

Zmieni się to 19 grudnia w Łodzi podczas gali KSW 57, gdzie obaj zaprawieni w bojach nadwiślańscy weterani skrzyżują rękawice w ważnym dla układu się w wadze lekkiej KSW pojedynku – być może eliminatorze do walki o złoto.

Obaj zawodnicy zdążyli już zabrać głos w mediach społecznościowych na temat swojej walki.

– Oficjalnie! – napisał na Facebooku rozdający swego czasu karty w wadze piórkowej polskiego giganta Kornik. – Debiutowaliśmy ponad 10 lat temu na KSW 14. Wtedy obaj swoje pojedynki przegraliśmy… Nigdy jednak się nie poddaliśmy i wywalczyliśmy w końcu pasy mistrzowskie KSW.

– Walka, w której nie ma złej krwi, nie będzie trashtalku i negatywnych emocji, a jednak dobrze wiecie, że ten pojedynek trzeba zobaczyć, bo wydarzy się w nim coś, co będzie wspominane latami. Borysie, to dla mnie zaszczyt, dajmy legendarny bój!

Również Diabeł Tasmański, kiedyś dzierżący złoto kategorii półśredniej KSW, odniósł się do rywala z szacunkiem i sympatią.

– Kiedyś byliśmy jednymi z najmłodszych zawodników MMA w naszym kraju – napisał Borys. – Były to czasy, w których nawet się nam nie śniło, że ten sport będzie znajdował się na takim poziomie, jakim jest w dniu dzisiejszym.

– W czasach tych, nieraz startowaliśmy na tej samej gali, nawet w KSW debiutowaliśmy na tym samym turnieju… ale ciągle się mijaliśmy, życząc sobie tylko powiedzenia i przybijając pionę po wygranych walkach…

– Ten dzień musiał w końcu nadejść, teraz przebijemy pionę, ale już w samym oktagonie, zarówno przed, jak i po walce. Czas na walke, o której będziecie długo wspominać.

– Drogi Korniku, jaram się naszym pojedynkiem nieprawdopodobnie, sprawdźmy w końcu kto jest lepszy!

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button