UFC

„Wychodzę tam na wojnę i nie ma innej opcji” – Michel Prazeres przed starciem z Bartoszem Fabińskim

Rozpędzony aż siedmioma wiktoriami Michel Prazeres opowiada o sobotniej konfrontacji z Bartoszem Fabińskim, do której dojdzie podczas gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires.

Przestrzeliwszy wagę trzy razy w ostatnich czterech pojedynkach zaplanowanych na kategorię lekką – i to wyraźnie! – Michel Prazeres został wysłany przez matchmakerów UFC do wojaczki w 170 funtach.

Przygodę w nowej dywizji rozpoczął od pokonania Zaka Cummingsa, ale przed sobotnią galą UFC Fight Night 140 w Buenos Aires, gdzie stanie naprzeciwko Bartosza Fabińskiego, nie ukrywa, że jego celem jest powrót do 155 funtów.

Wszyscy w tej dywizji są za wysocy, a ja jestem za niski. To nie jest dobra kategoria wagowa dla mnie.

– powiedział Trator w rozmowie z MMAFighting.com.

Czuję różnicę w zasięgu, bo mam tylko 170 centymetrów wzrostu, chociaż zawsze trenuję z większymi sparingpartnerami.

Pomimo planów powrotu do kategorii lekkiej Brazylijczyk wierzy, że ze starcia z Fabińskim – który w swojej karierze bił się nawet w 185 funtach – wyjdzie obronną ręką. Uważa, że na polskim zawodniku może negatywnie odbić się ścinanie wagi.

Jestem na niego gotowy. Wychodzę tam na wojnę i nie ma innej opcji.

– zapowiedział.

Gdyby wielkość miała znaczenia, słoń byłby królem dżungli. Jestem zajebiście szczęśliwy. Gotowy na wojnę. Musiałem nawet zawiesić treningi na tydzień, bo tak harowałem, że prawie się przetrenowałem. Ciężkie sześć miesięcy przygotowań pod tę wojnę.

Obaj zawodnicy radzą sobie ostatnimi czasy doskonale. Polak wygrał wszystkie trzy dotychczasowe starcia w oktagonie UFC, natomiast Brazylijczyk może pochwalić się niesamowitą serią siedmiu wiktorii.
Jestem świetny w parterze, a jemu będzie ciężko o obalenie z uwagi na mój wzrost. Jestem na to za niski.

– powiedział Prazeres.

Pracowałem ciężko nad boksem i muay thai, nad kondycją. Czeka go ciężka praca, bo naprawdę chcę tego zwycięstwa.

*****

Nick Diaz vs. Jorge Masvidal w planach na UFC 235

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button