UFC

Wyborny specjalista od BJJ Kron Gracie blisko UFC, debiut wstępnie ustalony

Wedle nieoficjalnych doniesień, wyborny grappler Kron Gracie jest bliski podpisania kontraktu z UFC.

Wygląda na to, że szeregi UFC zasili niebawem jeden z najwyborniejszych na świecie specjalistów od brazylijskiego jiu-jitsu Kron Gracie (4-0), najmłodszy syn legendarnego Ricksona Gracie.

Wedle doniesień dziennikarza Bretta Okamoto, 30-letni zawodnik jest szykowany do debiutu podczas zaplanowanej na 26 stycznia w Anaheim gali UFC 233.
Kron Gracie trenował brazylijskie jiu-jitsu od wczesnego dzieciństwa, a czarny pas zdobył w wieku 19 lat. W 2013 roku, opromieniony triumfem w ADCC w kategorii do 77 kilogramów, ogłosił przejście do MMA.

Karierę w nowej dyscyplinie rozpoczął rok później, podczas gali Real 1 w Tokio poddając balachą z pleców innego debiutanta Hyung Soo Kima (0-0).

Następnie podpisał kontrakt z organizacją RIZIN, pod flagą której zadebiutował rok później, poddając trójkątem Ersona Yamamoto (0-0).

Kolejne zwycięstwo odniósł w czerwcu 2016 roku, dusząc zza pleców Hideo Tokoro (33-28-2).

https://www.youtube.com/watch?v=vCulhsr9zzA

Wreszcie po raz ostatni był widziany w akcji w grudniu 2016 roku, stając do zdecydowanie największego wyzwania w karierze MMA w osobie zaprawionego w bojach Tatsuyi Kawajiriego (35-10-2).

Długimi fragmentami walka toczyła się w klinczu, gdzie obaj zawodnicy razili się seriami ciosów – agresorem jednak cały czas pozostawał prący do przodu Brazylijczyk, który też mocno porozbijał twarz Japończyka. W końcu jednak Gracie wciągnął rywala do gardy, tam następnie torując sobie drogę do balachy – Kawajiri zdołał się jednak wykaraskać i przetrwał do końca pierwszej rundy. W drugiej ponownie Gracie zaprosił go do parteru – Japończyk uciekł, ale spróbował zaatakować stompem na głowę, co okazało się początkiem jego końca. Gracie bowiem przechwycił jego nogę, zaszedł mu za plecy, a potem po krótkiej walce zmusił go do klepania duszeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=QLKgOCX3QZw

Walczący z odwrotnej pozycji Kron Gracie, który rywalizuje w kategorii piórkowej, na co dzień trenuje między innym z Nickiem i Natem Diazami, Gilbertem Melendezem i Jake’iem Shieldsem.

Brazylijczyk jest nie tylko wybornym specjalistą od BJJ, ale też doskonałym triathlonistą.

*****

Typowanie UFC Buenos Aires – Magny vs. Ponzinibbio

Powiązane artykuły

Back to top button