Bellator

AJ Agazarm rozpoczyna karierę MMA

AJ Agazarm dołącza do Garry’ego Tonona, Krona Gracie i Dillona Danisa jako kolejny specjalista od BJJ, który rozpoczął karierę MMA.

Ledwie kilka dni temu gruchnęła nowina o planach zakontraktowania Krona Gracie przez UFC, a tymczasem dzisiaj świat obiegła informacja o migracji do MMA innego wybornego specjalisty od BJJ i kompana stocktońskich braci Diazów AJ Agazarma.

https://www.instagram.com/p/BoQLLiVH5QV/

Słynący z niewykorzystywania okazji do zachowania milczenia 27-latek, który ma na koncie osiem amatorskich walk MMA, podpisał kontrakt z organizacją Bellator, o czym poinformował w programie Ariel Helwani’s MMA Show. Na tym jednak nie koniec, bo rozpoczął też budowę medialnych fundamentów pod pojedynek z innym gadatliwym ekspertem od BJJ ze stajni zawodniczej Scotta Cokera, Dillonem Danisem – choć na ogół walczy w niższej wadze.

Największym sukcesem AJ Agazarma w jego karierze grapplerskiej było złoto IBJJF z 2014 roku oraz drugie miejsce w ADCC z 2014 roku. W tym roku podczas gali Polaris 6 zmierzył się natomiast z Bensonem Hendersonem, po emocjonującym boju przegrywając na punkty.

Agazarm posiada czarny pas BJJ od 2013 roku, a także wyniesione ze szkoły średniej szlify zapaśnicze, które w MMA mogą mu się bardzo przydać.

*****

Argentyński rzeźnik, brazylijski rzeźnika oprawca i Jones dla ubogich – sześć wniosków z UFC Buenos Aires

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button