Wiadomości MMAWSoF

WSOF ogłasza ośmioosobowy turniej w wadze lekkiej

Ośmiu uczestników, podczas jednej nocy postara wywalczyć sobie prawo do mistrzowskiego pojedynku z Justinem Gaethje.

Zlokalizowana w Las Vegas organizacja World Series of Fighting potwierdziła krążące od jakiegoś czasu informacje o zorganizowaniu podczas jednej gal ośmioosobowego turnieju, który wyłoni następnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego dywizji lekkiej.

Event, oznaczony numerem 25, zaplanowany jest na 20 listopada i odbędzie się w Comerica Theatre w Phoenix i będzie transmitowany przez telewizję NBCSN. W oficjalnym oświadczeniu prezydent organizacji Ray Sefo powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani organizacją pierwszego w historii jednodniowego turnieju, w którym wystąpią topowi zawodnicy wagi lekkiej i zostanie wyłoniony pretendent numer jeden do pasa mistrzowskiego tej szybko rozwijającej się, posiadającej wiele talentów kategorii wagowej.

W turnieju wezmą udział:

Luis Palomino (23-11, 2-2 WSOF) – doświadczony Peruwiańczyk już dwukrotnie stawał naprzeciw mistrza Justina Gaethje i za każdym razem był nokautowany.

Richard Patishnock (6-2, 2-1 WSOF) – prawie dwa lata minęły od jego ostatniej walki, którą była porażka z, jakżeby inaczej, Justinem Gaethje.

Mike Ricci (10-4) – po zwolnieniu z UFC Ricci odbudował się w organizacji Titan, gdzie pokonał m.in. George’a Sotiropoulosa. Udział w turnieju będzie jego debiutem w WSOF.

Brian Cobb (20-8, 1-1 WSOF) – doświadczony Kalifornijczyk powraca po dwuletniej przerwie i jest kolejnym uczestnikiem turnieju, który został znokautowany przez Gaethje.

Jorge Patino (38-15, 1-1 WSOF) – wybitny grappler ma już 42 lata, ale nadal utrzymuje formę, co potwierdza seria trzech zwycięstw z rzędu.

Brian Foster (23-7, 1-1 WSOF) – do niedawna zawodnik kategorii półśredniej. Kolejny uczestnik mający przeszłość w UFC, gdzie pokonał m.in. Matta Browna.

Islam Mamedov (12-1, 2-0 WSOF) – 25-letni Dagestańczyk może pochwalić się świetną serią jedenastu zwycięstw z rzędu, w tym dwóch w WSOF.

Joao Zeferino (18-6) – Brazylijczyk miał krótką i bardzo nieudaną przygodę w UFC (dwie porażki). Od tego czasu wędruje po lokalnych galach poprawiając rekord. Debiutuje w WSOF.

Niedługo zostanie ogłoszona drabinka turniejowa, która z pewnością ułatwi ocenę szans poszczególnych zawodników na końcowy triumf.

WSOF jest kolejną organizacją, po Bellatorze, która postanowiła odkurzyć formułę turniejową. Czy to właściwy kierunek?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button