UFCWSoF

Doniesienia: niepokonany Justin Gaethje podpisał kontrakt z UFC

Wygląda na to, że szeregi kategorii lekkiej UFC zasilił nowy, bardzo mocny i niezwykle efektowny, gracz – były mistrz WSoF, Justin Gaethje.

Jeden z najlepszych i najefektowniej walczących lekkich na świecie oraz były już mistrz World Series of Fighting Justin Gaethje (17-0) związał się z organizacją UFC. Póki co brak oficjalnego potwierdzenia ze strony UFC, a niektórzy dziennikarze przekonują, że formalnie sprawa nie jest jeszcze domknięta.

Jednak informację o związaniu się Gaethje z UFC przekazał na Twitterze sam sternik WSoF (obecnie Professional Fighters League) Raya Sefo, a potwierdził ją też swoimi źródłami portal MMAJunkie.com.

28-letni Gaethje na początku 2014 roku zdobył pas mistrzowski WSoF, broniąc go następnie pięć razy. Łącznie stoczył dla WSoF dziesięć zwycięskich walk. Ostatni raz był widziany w akcji na sylwestrowej gali WSoF 34, pokonując przez techniczny nokaut Luiza Firmino.

W klatce preferujący ostre wymiany stójkowe i słynący z potwornych lowkingów Arizończyk wyróżnia się nieprawdopodobną agresją, dążąc do skończenia każdej walki przed czasem. Z 17 zwycięstw w karierze w aż 15 przypadkach nie potrzebował pomocy sędziów punktowych, kończąc czternaście z nich przez (techniczne) nokauty i jedno przez poddanie.

Według dziennikarze Bretta Okamoto Justin Gaethje chciałby zadebiutować w oktagonie w czerwcu bądź lipcu.

W kategorii lekkiej UFC może liczyć na masę intrygujących zestawień – jego potencjalne starcia z Tonym Fergusonem, Natem Diazem, Edsonem Barbozą, Michaelem Johnsonem czy Edsonem Barbozą byłyby gwarancją stójkowych fajerwerków na najwyższym – i najbrutalniejszym – poziomie.

*****

Jorge Masvidal: „Nie jestem jakąś pie*doloną dziwką mediów społecznościowych”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button