UFC

„Wpadł do oktagonu jak burza i doskoczył wściekle do Islama!” – rada od Khabiba w narożniku okazała się kluczowa?

Daniel Cormier zdradził, co Khabib Nurmagomedov powiedział Islamowi Makhachevowi po trzeciej rundzie walki z Dustinem Poirierem na UFC 302.

Daniel Cormier nie ma wątpliwości, że Khabib Nurmagomedov odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem – i podał konkretny przykład potwierdzający taką tezę.

Do dagestańsko-amerykańskiej konfrontacji doszło w walce wieczoru sobotniej gali UFC 302 w Newark. W narożniku Makhacheva stanął Nurmagomedov – po raz pierwszy od dwóch walk. Nie był tam widziany od października 2022 roku, gdy pod jego batutą Islam Makhachev sięgał po tytuł mistrzowski wagi lekkiej, pokonując Charlesa Oliveirę.

DC jest przekonany, że w przerwie między rundami trzecią i czwartą rady, jakie Dagestański Orzeł przekazał Islamowi Makhachevowi, mogły przesądzić o wyniku walki. Dlaczego? W najnowszym nagraniu opublikowanym na swoim kanale YT Cormier opowiedział, co działo się w narożniku Makhacheva po trzeciej odsłonie.

– Wiecie, co miało ogromne znaczenie? – powiedział Daniel, omawiając walkę wieczoru. – Ogromne znaczenie miał Khabib w narożniku w walce, która okazała się znacznie trudniejsza, niż można było się spodziewać.

– A to dlatego, że po trzeciej rundzie… Słuchajcie. Nie pokazali tego na transmisji, ale Khabib wpadł do oktagonu jak burza i doskoczył wściekle do Islama, bo widzieliście, co się działo. Dustin zachęcał go do wymian. „Chodź! Chodź, sku*wielu!”. Znaczy, nie powiedział „sku*wielu”, bo wtedy zaczęliby się znowu bić.

– Ale krzyczał „jazda, jazda”. Islam był na to gotowy, ale Khabib powiedział mu: „Nie! Gdy dochodzi do takiej sytuacji, masz go przewrócić! Bijatyka z nim to za duże ryzyko”.

– To było wspaniałe, bo nie wiem, kto inny mógłby skuteczniej przekazać Islamowi tę wiadomość niż właśnie Khabib Nurmagomedov.

Do ostrych wymian, wspomnianych przez DC, doszło właśnie w ostatnich sekundach trzeciej rundy. Makhachev dał się ponieść emocjom, rozpuszczając ręce w półdystansie. Zgodnie z poleceniami Khabiba, w czwartej powrócił do planu taktycznego, zachowując czujność w stójce i szukając obaleń.

Ostatecznie Islam poddał Dustina w piątej rundzie, broniąc tytuł mistrzowski wagi lekkiej po raz trzeci. Nurmagomedov i cała dagestańska ekipa wpadli do oktagonu, celebrując zwycięstwo.

W drodze do gali Makhachev stwierdził, że Nurmagomedov najprawdopodobniej powróci do narożników swoich zawodników przy okazji kolejnych walk, co oznacza, że jego obecność w Newark nie była jednorazowa.

Poniżej podsumowanie walki Makhachev vs. Poirier.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button