Wioska w Dagestanie otrzyma nową nazwę, aby uhonorować dokonania Abdulmanapa Nurmagomedova

Nazwa dagestańskiej wioski Kirovaul zostanie zmieniona na Manap, aby uhonorować Abdulmanapa Nurmagomedova.

W zeszłym tygodniu trener Abdulmanap Nurmagomedov został pochowany w dagestańskiej wiosce Kirovaul, w której przez lata mieszkał. Jak natomiast donosi portal RT.com, niedługo jednak nazwa miejscowości zostanie zmieniona na Manap, aby uhonorować dokonania Nurmagomedova i jego pozytywny wpływ na lokalną społeczność.

O planach zmiany nazwy poinformował przywódca wioski Magomedrasul Davudov. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się po zakończeniu tygodniowej żałoby. Prawdopodobnie będzie ono tylko formalnością.

Abdulmanap wychował osiemnastu mistrzów sambo oraz wielu wybornych zawodników MMA – a wśród nich swojego syna Khabiba Nurmagomedova, który zasiada na mistrzowskim tronie wagi lekkiej UFC, czy Islama Makhacheva, który został namaszczony na jego następcę.
57-latek zmarł w piątek na skutek problemów z sercem i mózgiem, do których przyczyniło się zakażenie koronawirusem.

Khabib Nurmagomedov nie zabierał jeszcze publicznie głosu po śmierci ojca. Wczoraj krótki wpis opublikował natomiast Islam Makhachev.

– Doceniam każdą sekundę, jaką z tobą spędziłem – napisał. – Nie rodzimy się mistrzami… Byłeś dla mnie kimś więcej niż trenerem!

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply