„Planów Najwyższego nie da się zmienić” – Khabib przyjął kondelencje od Kadyrowa podczas ceremonii pogrzebowej (VIDEO)

W sobotę w Kirovaul najbliższa rodzina i zaprzyjaźnieni politycy pożegnali Abdulmanapa Nurmagomedova.

W piątek w moskiewskim Szpitalu Wojskowym w wieku 57 lat zmarł Abdulmanap Nurmagomedov – ojciec, trener i mentor niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, a także trener, który wychował wielu innych wybornych zawodników, między innymi Islama Makhacheva.

Abdulmanap przez ponad dwa miesiące walczył o życie, zmagając się z poważnymi problemami z sercem. Wszystko skomplikowało zakażenie koronawirusem. Senior Nurmagomedov przeszedł w maju operację serca, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Dwa tygodnie temu Khabib poinformował, że ojciec czuje się odrobinę lepiej i nie ma już śladu po koronawirusie. Jednak w piątek Abdulmanap doznał zawału serca i wylewu do mózgu. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

Pogrzeb odbył się w sobotę w małej dagestańskiej wiosce Kirovul, gdzie Abdulmanap spędził większość życia. Na ceremonii pojawili się tylko najbliżsi krewni oraz niektórzy politycy. Rodzina poprosiła bowiem, aby fani i mieszkańcy nie przychodzili na pogrzeb – a to z uwagi na pandemię koronawirusa.
W organizacji rodzinie Nurmagomedovów pomógł czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow, który wcześniej – na początku maja – zapewnił Abdulmanapowi Nurmagomedovowi transport lotniczy z Machaczkały do wspomnianego szpitala w Moskwie. Podczas pogrzebu Khabib podziękował Kadyrovowi za wszelką pomoc.

Czeczeński przywódca oddał cześć zmarłemu, podkreślając jego gigantyczne osiągnięcia sportowe.

– Planów Najwyższego nie da się zmienić – powiedział Khabib do Ramzana (za News095). – Taka była jego wola. Chwała Allahowi.
Khabib Nurmagomedov nie zabrał jeszcze publicznie głosu po śmierci ojca.

Poniżej migawki z ceremonii pogrzebowej.

View this post on Instagram

Глава ЧР Рамзан Кадыров вчера ночью, в сопровождении своих ближайших соратников посетил Кироваул РД, что бы почтить память и выразить соболезнования родным и близким Абдулманапа Нурмагомедова. Кадыров отметил, всеобщее уважение, которое имел Абдулманап и его большие заслуги в развитии спорта. Он сказал, что с первых дней были на связи с родственниками и очень надеялись на его скорейшее выздоровление. Хабиб Нурмагомедов поблагодарил Кадырова, за визит и почтение к своему отцу. Также он выразил благодарность за помощь, которую Кадыров оказал в переводе его отца в Московскую клинику и дальнейшее лечении. «Предначертанное Всевышним не изменить, на все его воля! Хвала Аллаху» сказал Хабиб Нурмагомедов. Пусть Аллах простит все его грехи и обрадует раем! #абдулманапнурмагомедов #хабибнурмагомедов #кадыров #кироваул #похороны #соболезнование

A post shared by 🌐НОВОСТНОЙ ПОРТАЛ🌐 (@news095) on

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply