Rosyjskie MMA

„Planów Najwyższego nie da się zmienić” – Khabib przyjął kondelencje od Kadyrowa podczas ceremonii pogrzebowej (VIDEO)

W sobotę w Kirovaul najbliższa rodzina i zaprzyjaźnieni politycy pożegnali Abdulmanapa Nurmagomedova.

W piątek w moskiewskim Szpitalu Wojskowym w wieku 57 lat zmarł Abdulmanap Nurmagomedov – ojciec, trener i mentor niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, a także trener, który wychował wielu innych wybornych zawodników, między innymi Islama Makhacheva.

Abdulmanap przez ponad dwa miesiące walczył o życie, zmagając się z poważnymi problemami z sercem. Wszystko skomplikowało zakażenie koronawirusem. Senior Nurmagomedov przeszedł w maju operację serca, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Dwa tygodnie temu Khabib poinformował, że ojciec czuje się odrobinę lepiej i nie ma już śladu po koronawirusie. Jednak w piątek Abdulmanap doznał zawału serca i wylewu do mózgu. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

Pogrzeb odbył się w sobotę w małej dagestańskiej wiosce Kirovul, gdzie Abdulmanap spędził większość życia. Na ceremonii pojawili się tylko najbliżsi krewni oraz niektórzy politycy. Rodzina poprosiła bowiem, aby fani i mieszkańcy nie przychodzili na pogrzeb – a to z uwagi na pandemię koronawirusa.
W organizacji rodzinie Nurmagomedovów pomógł czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow, który wcześniej – na początku maja – zapewnił Abdulmanapowi Nurmagomedovowi transport lotniczy z Machaczkały do wspomnianego szpitala w Moskwie. Podczas pogrzebu Khabib podziękował Kadyrovowi za wszelką pomoc.

Czeczeński przywódca oddał cześć zmarłemu, podkreślając jego gigantyczne osiągnięcia sportowe.

– Planów Najwyższego nie da się zmienić – powiedział Khabib do Ramzana (za News095). – Taka była jego wola. Chwała Allahowi.
Khabib Nurmagomedov nie zabrał jeszcze publicznie głosu po śmierci ojca.

Poniżej migawki z ceremonii pogrzebowej.

https://www.instagram.com/p/CCNvm4Fl29-/

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button