UFC

Wielki rewanż walką wieczoru UFC Fight Night 127 w Londynie

Były mistrz kategorii średniej Michael Bisping i Vitor Belfort w pożegnalnej dla obu walce ponownie skrzyżują pieści podczas marcowej gali UFC Fight Night 127 w Londynie.

Rewanżowe starcie w kategorii średniej pomiędzy Michaelem Bispingiem (30-9) i Vitorem Belfortem (26-13) odbędzie się podczas zaplanowanej na 17 marca gali UFC Fight Night 127 w Londynie. O zestawieniu nieoficjalnie poinformował brazylijski portal Combate.

Starcie prawdopodobnie będzie walką wieczoru gali, a więc rozegra się na 5-rundowym dystansie.
Obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy pięć lat temu podczas gali UFC on FX 7 w Brazylii – Phenom znokautował wówczas Hrabiego wysokim kopnięciem, trwale uszkadzając mu siatkówkę w oku.

Po zdobyciu pasa mistrzowskiego w rewanżu z Luke’iem Rockholdem i jego udanej obronie w rewanżu z Danem Hendersonem – wszystko w 2016 roku – Hrabia powrócił do akcji w listopadzie 2017 roku, będąc uduszonym i strąconym z tronu przez Georgesa Saint-Pierre’a. Szukając szybkiej rehabilitacji, wziął trzy tygodnie później starcie w zastępstwie z Kelvinem Gastelumem, padając pod ciosami Amerykanina już w pierwszej rundzie.

Brazylijczyk z kolei przegrał przez nokauty cztery (formalnie trzy, bo starcie z Kelvinem Gastelumem zmieniono na no-contest) z ostatnich sześciu walk, ale z bardzo mocnymi rywalami – Chrisem Weidmanem, Ronaldo Souzą, Gegardem Mousasim i wspomnianym Kelvinem Gastelumem. W międzyczasie pokonał w trylogii Dana Hendersona, a ostatnio był widziany w akcji podczas w czerwcu zeszłego roku, wypunktowując Nate’a Marquardta na UFC 212. Dziś w St. Louis podczas gali UFC Fight Night 124 miał stoczyć pożegnalną walkę z Uriahem Hallem, ale Jamajczyk rozchorował się, robiąc wagę i starcie odwołano.

Pojedynek nie wydaje się szczególnie skomplikowany na papierze – jeśli Brytyjczyk przetrwa pierwszą rundę, w kolejnych z uwagi na swoją aktywność i przede wszystkim kondycję powinien przejąć stery walki w swoje ręce. Rzecz jednak nie tylko w tym, że przetrwanie tejże pierwszej rundy może być skomplikowane – szczęka i szybkość Bispinga już dawno nie te – ale też i Brazylijczyk w swojej ostatniej potyczce wykazał zdecydowanie cierpliwsze podejście do walki niż poprzednio.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michael Bisping – 1.60
Vitor Belfor – 2.25

Rozpiska UFC Fight Night 127

Walka wieczoru

185 lbs: Michael Bisping (30-9) vs. Vitor Belfort (26-13)

Pozostałe

205 lbs: Jan Błachowicz (21-7) vs. Jimi Manuwa (17-3)
170 lbs: Peter Sobotta (17-5) vs. Leon Edwards (14-3)
265 lbs: Mark Godbeer (13-3) vs. Dmitry Poberezhets (24-5-1)
205 lbs: Paul Craig (9-2) vs. Magomed Ankalaev
145 lbs: Artem Lobov (14-14-1) vs. Alex Caceres (13-11)

*****

Typowanie UFC Fight Night 124 – Stephens vs. Choi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button