UFC

Doniesienia: Artem Lobov powróci na UFC Fight Night 127 w Londynie

Wedle nieoficjalnych doniesień przebąkujący niedawno o zakończeniu kariery Artem Lobov powróci do akcji podczas marcowej gali UFC Fight Night 127 w Londynie.

Artem Lobov (14-14-1) otrzyma jeszcze jedną – czy ostatnią, czas pokaże – szansę walki w oktagonie UFC. Wedle doniesień portalu TheMacLife.com, matchmakerzy pracują nad zestawieniem walki Rosjanina z Alexem Caceresem (13-11). Do pojedynku ma dojść podczas zaplanowanej na 17 marca w Londynie gali UFC Fight Night 127.

Rosyjski Młot stoczył jak dotychczas sześć walk pod banderą UFC, przegrywając cztery z nich – w tym dwie ostatnie, w których zmuszony był uznać wyższość Cuba Swansona i Andrego Filiego podczas październikowej gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku.

Caceres bije się w UFC od 2011 roku – wygrał osiem walk, przegrał dziewięć. Ostatnio był widziany w akcji podczas listopadowej gali UFC Fight Night 122 w Chinach, przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską z Guanem Wangiem.

Niewykluczone, że dla obu zawodników może być to walka o pozostanie w szeregach UFC.

Obaj zawodnicy mają wiele luk w swojej oktagonowej grze i trudno ocenić, który ma ich więcej. Atutem Amerykanina będzie mobilność i szeroki arsenał stójkowy, ale Rosjanin to twardy zawodnik, który wychodzi, aby się bić, lubując się w ostrych wymianach w półdystansie. Niemal na pewno to on będzie agresorem, szukając spięć bokserskich. Biorąc pod uwagę, że Cacares nie dysponuje zapasami na poziomie Filiego, który w ten właśnie sposób głównie zwalniał ofensywne zapędy Lobova, absolutnie nie sposób wykluczyć scenariusza, w którym nacierający kompan Conora McGregora w końcu dosięgnie niesłynącej z odporności szczęki rywala.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Artem Lobov – 2.15
Alex Caceres – 1.65
Rozpiska UFC Fight Night 127

205 lbs: Jan Błachowicz (21-7) vs. Jimi Manuwa (17-3)
170 lbs: Peter Sobotta (17-5) vs. Leon Edwards (14-3)
265 lbs: Mark Godbeer (13-3) vs. Dmitry Poberezhets (24-5-1)
205 lbs: Paul Craig (9-2) vs. Magomed Ankalaev
145 lbs: Artem Lobov (14-14-1) vs. Alex Caceres (13-11)

*****

Ojciec Khabiba reaguje na ogłoszenie gali UFC w Rosji: „Być może w kwietniu Khabib nie będzie walczył”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button