KSWPolskie MMA

„Wiele rzeczy jest dla mnie niejasnych jak na tak dużą organizację jak KSW” – sankcje na Rosję przesądziły? Starcie Chuzhigaev vs. Erslan odwołane!

Ivan Erslan poinformował, że jego pojedynek z mistrzem wagi półciężkiej KSW Ibragimem Chuzhigaevem został odwołany.
Hiobowe wieści przekazał pretendent do złota kategorii półciężkiej KSW Ivan Erslan, który w walce wieczoru zbliżającej się wielkimi krokami gali KSW 75 – odbędzie się ona już 14 października w Nowym Sączu – miał skrzyżować rękawice z mistrzem Ibragimem Chuzhigaevem.

Chorwat poinformował mianowicie za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pojedynek ten nie dojdzie do skutku, ponieważ Czeczen miał nie zostać wpuszczony na teren Polski.
– Aktualizacja! – napisał na Instagramie Ivan. – Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu walka o pas zaplanowana na 14 października została anulowana i się nie odbędzie.

– Wiele rzeczy jest dla mnie niejasnych i niewytłumaczalnych jak na tak dużą organizację jaką jest KSW. Ibragim nie był w stanie wjechać do Polski z powodu sankcji nałożonych na Rosję i pomimo wszelkich starań organizatorów zastępstwa nie udało się znaleźć. Walka została zaproponowana wszystkim zawodnikom z rankingu KSW, ale nikt jej nie zaakceptował.

– Włożyłem w ten obóz wiele poświęcenia, starań, krwi i potu, nawet więcej niż w ostatni. Byłem mentalnie i fizycznie gotowy, aby zostać mistrzem KSW. Bóg miał jednak inne plany, a kimże jestem, aby się w nie wtrącać. Do zobaczenia wkrótce.Pochodzący z Czeczenii i walczący przez wiele lat dla ACA Ibragim Chuzhigaev od dłuższego czasu utożsamia się z Turcją. Jeszcze przed rozpoczęciem kariery w KSW zdarzało mu się wychodzić do walki właśnie z turecką flagą. Z tego powodu organizatorzy uczynili dla niego wyjątek, nie wykluczając go ze startów dla KSW. Okazuje się jednak, że przeszkody formalne i tak uniemożliwiły Chuzhigaevowi wjazd na teren Polski.

Jeśli wierzyć chorwackiemu pretendentowi, ofertę walki w zastępstwie odrzucili Tomasz Narkun, Oumar Sy, Bartosz Leśko i Bohdan Gnidko.
Ibragim Chuzhigaev sięgnął po tytuł mistrzowski w styczniu, nieoczekiwanie pokonując na punkty Tomasza Narkuna. W 2020 roku właśnie z Żyrafą w swoim pierwszym podejściu do walki o pas przegrał Ivan Erslan. Zwyciężywszy jednak trzy następne walki – w tym dwie pod banderą KSW – Chorwat ponownie utorował sobie drogę do pojedynku o tron.

Organizatorzy póki co nie zabrali oficjalnie głosu na temat pojedynku Chuzhigaeva z Erslanem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button