UFC

„Widziałem to na własne, ku*wa, oczy!” – Jorge Masvidal i Brendan Allen z uznaniem o zapasach i parterze Seana Stricklanda

Jorge Masvidal i Brendan Allen wyjaśnili, dlaczego Sean Strickland może stanowić prawdziwe zagrożenie dla Israela Adesanyi na UFC 293.

https://www.lowking.pl/tag/islam-makhachev/
Wśród ekspertów większych i mniejszych oraz fanów panuje przekonanie, iż swoich szans na zwycięstwo z Israelem Adesanyą w walce wieczoru gali UFC 293 w Sydney Sean Strickland musi poszukać w obszarze zapaśniczo-parterowym. Czy jednak jego zapasy i parter są wystarczająco mocne, aby zagrozić sprawnemu przecież w obronie przed obaleniami Nigeryjczykowi? Jorge Masvidal i Brendan Allen większych wątpliwości nie mają!

Goszcząc w jednym z ostatnich podcastów Michaela Bispinga, All In poddał w wątpliwości tezę Brytyjczyka, który zasugerował, że może i Tarzan posiada BJJ, aby zagrozić Nigeryjczykowi, ale brakuje mu zapasów, aby przenieść walkę do parteru.
– Nie wiem, stary – stwierdził Allen. – Wiesz, jak to jest, gdy słyszysz różne historie z maty, ale słyszałem, że przed walką z Alexem (Pereirą), (Strickland) obalał (Magomeda) Ankalaeva. I robił to bez większych problemów. Tak słyszałem z wiarygodnego źródła.

Nie znaczy to jednak, że Brendan Allen – który, notabene, swego czasu przegrał z Seanem Stricklandem – faworyzuje krajana w starciu z Nigeryjczykiem.

– Jeśli to z Ankalaevem to prawda i rzeczywiście pójdzie w zapasy, może naprawdę stanowić zagrożenie – powiedział Allen. – Uważam też jednak, że Izzy wykonał kawał roboty, szlifując obronę przed obaleniami. Chociaż wielu ludzi nie potrafiło sobie tych obaleń przygotować z uwagi na gabaryty Izzy’ego i jego walkę ze wstecznego, która pozwala mu wychwycić obalenia i je zneutralizować. Będzie ciekawie.

Z jeszcze większym uznaniem o umiejętnościach zapaśniczo-parterowych Seana Stricklanda wypowiedział się Jorge Masvidal. W przeciwieństwie do Brendana Allena, Ulicznik z Miami miał okazję osobiście oglądać sparingi Tarzana.

– Pod kątem technicznym Izzy jest znacznie lepszy od całej reszty, szczególnie w pewnych konkretnych aspektach stójkowych – powiedział Jorge w rozmowie z Drake’iem Riggsem. – Ale powiem wam tak. Sean był u nas w klubie przez jakieś 2-3 tygodnie i widziałem na własne oczy, jak robi parterowo i zapaśniczo mocnych zapaśników i mocnych gości od BJJ.– Widziałem, jak ich obala, widziałem, jak ich kontroluje przez pięć minut. Przewracał mocnych gości od BJJ i ich poddawał. Czy to znaczy, że Sean wyjdzie tam i pójdzie w zapasy? Tego nie wiem. Ale czy potrafi walczyć na chwyty i się tym nie męczy? Widziałem to na własne, ku*wa, oczy przez wiele, wiele rund.

– Uważam, że jego szanse na zwycięstwo bardzo mocno wzrosną, jeśli pójdzie w zapasy i zrobi to mocno. W przeciwnym razie? Izzy ma lepsze gabaryty, jest szybszy, precyzyjniejszy w stójce. Doskonały czas reakcji, fantastycznie przygotowane uderzenia. Izzy zawsze ma ten dystans, w którym ty nie jesteś dobry, ale on jest tam niesamowity. Długi zasięg. Kiwki, kopnięcia, jaby. Nie wiesz, co, ku*wa, nadleci. A zanim wiesz, to odpala mocne sierpy.
– Uwielbiam Izzy’ego i uwielbiam Seana. To będzie kawał walki. Pod kątem technicznym Izzy powinien dać radę. Będę bardzo zaskoczony, jeśli Sean wygra, ale wyobrażam sobie, że może to zrobić dzięki grapplingowi.

Wielokrotnie pytany o zapasy w drodze do gali UFC 293, Sean Strickland jak mantrę powtarza, że taki jest plan – pójść mocno w walkę na chwyty z Israelem Adesanyą – ale niczego nie gwarantuje. Jak twierdzi, czasami spada na niego pomroczność jasna i decyduje się na walkę na pięści.

W ostatnich dziesięciu walkach Tarzan podjął 9 prób obaleń, z których sfinalizował 7.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button