Weili Zhang nie chce natychmiastowego rewanżu z Joanną Jędrzejczyk

Mistrzyni kategorii słomkowej Weili Zhang wyjaśniła, dlaczego nie jest zainteresowana natychmiastowym rewanżem z Joanną Jędrzejczyk.

Kilka tygodni temu w co-main evencie gali UFC 248 w Las Vegas Weili Zhang i Joanna Jędrzejczyk dały porywające 5-rundowe widowisko, przez wielu uznane za najlepszą walkę w historii kobiecego MMA.

Pojedynek zakończył się niejednogłośnym zwycięstwem Chinki, która tym samym po raz pierwszy obroniła pas mistrzowski wagi słomkowej, zadając jednocześnie Polce czwartą z rzędu porażkę w potyczce o złoto.

Starcie było jednak tak wyrównane, że szybko pojawiły się spekulacje o zestawieniu potencjalnego rewanżu. Joanna Jędrzejczyk stwierdziła przed kilkoma dniami, że chętnie stanęłaby ponownie do walki z chińską mistrzynią, stawiając jednak warunek – wyłącznie za podniesienie swojej gaży. Nie ma bowiem wątpliwości, że pojedynkiem, jaki dały w Las Vegas, udowodniły, że kobiece MMA zasługuje na więcej.
Jak natomiast na potencjalny natychmiastowy rewanż zapatruje się Weili Zhang? Otóż: negatywnie.

– Nie chcę jeszcze rewanżu – powiedziała w rozmowie z ESPN.com. – Chciałabym dać szansę kolejnym zawodniczkom z kolejki.

– Nie mam pojęcia, kiedy stoczę kolejna walkę, bo wszystko jest sparaliżowane przez koronawirusa. Chciałabym ponownie walczyć w Stanach Zjednoczonych, bo widziałam mnóstwo ludzi z Chin i ogólnie z Azji, którzy nabrali dzięki mojej walce motywacji i na pewno będą mnie dopingować. Ponadto najwięcej fanów jest w Stanach Zjednoczonych.

Chinka stwierdziła, że nie oglądała jeszcze walki. Uważa, nie zaprezentowała się najlepiej. Cieszy się jednak, że pojedynek przypadł fanom do gustu.– Razem z Joanną postawiłyśmy w oktagonie na nasz charakter i wolę walki, aby dać fascynującą walkę – powiedziała. – Dla ludzi z Chin była to duża motywacja. Dają mi to odczuć, przekazują mnóstwo wyrazów uznania reprezentantom naszego kraju. Prawie wszystkie media głównego nurtu robiły ze mną wywiady. Słyszałam, że w ciągu 24 godzin w Chinach obejrzało walkę ponad 100 milionów ludzi. Tak wielu fanów weszło na serwery chińskiego PPV, że serwer padł.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply