„Wczoraj z Jurasem zrobiliśmy trzy flaszki, żeby…” – Jan Błachowicz wspiera Jurasa przed KSW 61

Mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz nie pozostawia wątpliwości, kogo będzie wspierał w walce wieczoru KSW 61.

W walce wieczoru dzisiejszej gali KSW 61 w gdańskiej Ergo Arenie Łukasz Jurkowski może liczyć na wsparcie najlepszego polskiego zawodnika w dziejach MMA, mistrza kategorii półciężkiej UFC Jana Błachowicza.
Cieszyński Książę – prywatnie narzeczony siostry Jurasa Doroty Jurkowskiej – stanie w narożniku 40-latka w starciu z Mariuszem Pudzianowskim. Poza czempionem UFC trenującemu w warszawskim WCA Fight Team Łukaszowi Jurkowskiemu pomagać będą też w narożniku trenerzy Robert Jocz i Robert Złotkowski – ci sami, którzy zaprowadzili Cieszyńskiego Księcia na tron UFC.
Jan Błachowicz nie pozostawił zresztą wątpliwości, kogo wspierał będzie dziś wieczorem w Gdańsku.

– Go Skalmar – napisał w mediach społecznościowych. – #TeamJuras.

Przekornie do tematu podszedł natomiast współwłaściciel KSW i były pracodawca Jana Błachowicza Maciej Kawulski.

– Chyba nie musze przedstawiać, kto jest ze mną – powiedział współwłaściciel KSW na krótkim nagraniu z Błachowiczem. – Chodzą słuchy – nie wiem, czy to są plotki – że jesteś w cornerze u Jurasa, ale tak naprawdę kibicujesz Pudzianowi i jesteś za Pudzianem. Możesz powiedzieć coś na ten temat?

– Tak – potwierdził wesoło polski mistrz. – Wczoraj z Jurasem zrobiliśmy już trzy flaszki, żeby Pudzianowi było łatwiej.

– To, że Janek będzie w moim narożniku, to jest dla mnie absolutny kop motywacyjny, aby ten pojedynek wygrać, aby moi trenerzy i szwagier byli dumni – powiedział Łukasz Jurkowski w zapowiedzi walki.

W przeszłości, także w UFC, Juras sam wielokrotnie stawał w narożniku Jana Błachowicza.

Cieszynianin powróci do oktagonu 4 września, w ramach gali UFC 266 stając do drugiej obrony pasa mistrzowskiego – tym razem przed zakusami Glovera Teixeiry. Termin gali nie jest jednak pewny, bo niewykluczone, że zostanie ona przesunięta.
Artykuły na Lowking.pl poświęcone KSW 61

Analiza i typ na walkę Pudzian vs. Juras
Typowanie całej gali
Przegląd najciekawszych kursów KSW 61

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

(VIDEO) „No, Łukaszku…” – osobliwy staredown Pudziana z Jurasem przed KSW 61

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply