UFC

Walkę wygrał, a w rankingu spadł! Marcin Tybura poza Top 10 wagi ciężkiej UFC!

Mówiło się, że w starciu z Blagoiem Ivanovem Marcin Tybura będzie bronił swojej pozycji w rankingu – okazuje się jednak, że pomimo wiktorii pozycji tej nie obronił.
Nie tak to miało wyglądać, chciałoby się rzec. Pomimo iż w sobotę Marcin Tybura odniósł zwycięstwo z Blagoiem Ivanovem, w żaden sposób nie oddał tego zaktualizowany ranking wagi ciężkiej, w którym Polak wypadł poza Top 10.

Do walki z Bułgarem Tybur podchodził, okupując 10. pozycję w rankingu. Ivanov był 15. Po poniedziałkowej aktualizacji – zaprezentowanej na portalu TSN.ca, który zawsze jako pierwszy je publikuje – Polak spadł na miejsce 11., podczas gdy Bułgar pozostał 15. Jak do tego doszło?
Wszystko za sprawą Sergeya Spivaka, który dominującym zwycięstwem w walce wieczoru z Derrickiem Lewisem, zapewnił sobie awans z miejsca 12. na 8. Mołdawianin wyprzedził tym samym dobrze sobie znanego Polaka, który pokonał go jednogłośnie przed trzema laty.

Uniejowianin ma na swoim koncie serię dwóch zwycięstw. Obronną ręką wyszedł z siedmiu spośród ostatnich ośmiu pojedynków, jedynek w tym okresie porażki doznając z rąk Alexandra Volkova.

Po zwycięstwie z Blagoiem Ivanovem Polak nie po raz pierwszy zaprosił w oktagonowe tany Jairzinho Rozenstruika. Sam z kolei znalazł się na celowniku Jailtona Almeidy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button